Nerašysiu apie tai kokia didelė bėda yra plaukų slinkimas. Jeigu jums slenka plaukai, jūs puikiausiai žinote, ką tai reiškia ir nėra jokio reikalo tai priminti. Tiesiog papasakosiu dėl kokių priežasčių plaukai slenka ir kaip tai galima išspręsti.

Ar tikrai plaukų mažėja?

Visų pirma, supraskite tai, kad plaukai slenka visiems. Tai yra normalus organizmo atsinaujinimas. Plaukai iškrenta ir jų vietoje atauga nauji. Žinoma, kita situacija, kai senųjų vietoje nauji neatauga, bet prie to prieisiu vėliau. Yra visiškai normalu, jeigu kasdien iškrenta 50-100 plaukų. O kai plaunate galvą, netgi daugiau. Jeigu plaukai slenka, tai dar nereiškia, kad plinkate. Žinoma, nesiūlau jums skaičiuoti kiekvieno iškritusio plaukelio – sunku įsivaizduoti, kaip tai būtų įmanoma. Tiesiog stebėkite savo plaukų apimtį patys arba pasitelkite pašalinį stebėtoją. Paprašykite pagalbos iš savo geriausio draugo, antros pusės ar savo kirpėjo.

Aš plinku! Ką daryti?

Jeigu visgi kyla įtarimų, kad plaukų ant galvos mažėja, reikia kažko imtis. Akivaizdu, kuo anksčiau pastebėsite problemą ir imsite ją spręsti, tuo greičiau jos atsikratysite. Visgi prieš imdamiesi žygių pas specialistus, galite įvertinti šias plaukų slinkimo priežastis.

Metų laikų kaita. Keičiantis orui, organizmas turi prisitaikyti prie naujų išorinių sąlygų. Plaukai tampa aukomis, kurios krenta vykstant šiems pokyčiams. Tai dažniausiai pasireiškia pavasarį ir rudenį. Pavasarį dar prisideda tai, kad organizmas yra išsekęs ir pavargęs po ilgo šaltojo periodo. Tiesiog dažniau būkite gryname ore, leiskite organizmui priprasti. Pavasarį pastiprinkite imunitetą vitaminais.

Stresas. Tokie posakiai kaip „per tavo šitas nesąmones aš baigiu pražilti!“ arba „ar tu nematai, kad aš per tave nuplikt baigiu?“ atsirado ne šiaip sau. Yra įrodyta, kad stresas daro įtaką plaukų slinkimui, tad pasistenkite mažiau jaudintis, atsipalaiduokite, neskubėkite. Ir pasistenkite nepakliūti į tokį užburtą ratą: patiriate stresą – dėl streso pradeda slinkti plaukai – dėl slenkančių plaukų patiriate stresą... ir t.t.

Mityba ir dietos. Pagrindinis vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis yra maistas.

Blogas maistas = nepakankamas vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekis;

Nepakankamas vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekis = silpni, lūžinėjantys ir slenkantys plaukai.

Pasistenkite maitintis sveikiau, pasikonsultuokite su dietologu ir teigiamus pokyčius pajus ne tik jūsų viršugalvis.

Netinkamos plaukų priežiūros priemonės. Jeigu jūsų plaukai yra sausi, o jūs naudojate šampūną riebiems plaukams, tikrai darote sau meškos paslaugą. Pasirinkite tinkamas plaukų priežiūros priemones. Jeigu reikia, pasikonsultuokite su kosmetologu parduotuvėje ar kirpykloje. Jeigu norite dar veiksmingesnių priemonių, pasikonsultuokite su vaistininku. Yra daug profesionalių plaukų priežiūros priemonių, kurios stabdo plaukų slinkimą. Taip pat, nepersistenkite su laku, dažais ir kitomis priemonėmis!

Netinkama plaukų priežiūra. Naudoti tinkamą kosmetiką – negana. Su plaukais elkitės švelniai, nešukuokite jų per prievartą, neriškite labai standžių kasų ar kuodelio. Taip pat, pasirinkite tokius galvos apdangalus, kurie leis viršugalviui kvėpuoti. Nevarginkite plaukų dažnu ir ilgu džiovinimu plaukų džiovintuvu ar karštu tiesinimu.

Uždegimai ir ligos. Jeigu yra problema vienoje organizmo vietoje, labai tikėtina, kad pasekmės pasijaus visur. Saugokite savo sveikatą. O jeigu jau susirgote, tai nesukite tuo metu galvos dėl plaukų slinkimo. Gali būti, kad plaukai nustos slinkę praėjus keletui dienų po to, kai išsigydysite ligą ar praeis uždegimas.

Hormonų pokyčiai. Tiek vyrams, tiek moterims, vyriškų lytinių hormonų (androgenų) kiekio padidėjimas organizme yra didžiausią įtaką plaukų slinkimui daranti priežastis. Jeigu tai yra laikinas padidėjimas, problema dings savaime arba bus pašalinta naudojant paskirtą gydymą. O jeigu tai ilgalaikiai pokyčiai, organizmas pats su jais nebepakovos ir tokiu atveju galima išbandyti pažangius gydymo metodus, pavyzdžiui, mezoterapiją.

Mezoterapija

Mezoterapija yra gydymo būdas specialiu preparatu, kuris yra leidžiamas į viršugalvį. Į preparato sudėtį įeina amino rūgštys, vitaminai ir mikroelementai, kurie gerina mikrocirkuliaciją ir medžiagų apykaitą. Tai leidžia pailginti plauko augimo laiką, todėl plaukas iškrenta ne taip greitai. Jeigu bijote adatų, galite išbandyti gydymą moderniu U225 mezoterapijos ginklu. Gydymas šiuo būdu nesukelia jokio skausmo, procedūra yra greita ir efektyvi.

Daugiau informacijos apie mezoterapiją rasite čia: https://goo.gl/fgW321

Pabaigai, vienas netradicinis pasiūlymas kaip spręsti plaukų slinkimo problemą. Sutinku, kad moteriai plikė yra ekscentriškas sprendimas. Bet negaliu to paties pasakyti apie vyrus. Kai kuriems vyrams plikė labai tinka ir atrodo itin solidžiai. Tad jeigu jau plaukai slenka, pabandykit pasipuošti plike, galbūt būsite maloniai nustebinti. O jeigu ne, tai po kelių savaičių plaukai ataugs ir galėsite išbandyti kitus būdus šukuosenai susigrąžinti!

 

 

Kainoraštis:

Blogas

Šeimos gydytojo konsultacija
50 €