Ausų plastika dažniausiai atliekama siekiant atrodyti patraukliau ir išvengti ar apsaugoti savo vaikus nuo neigiamų komentarų apie išvaizdą. Atlėpusios ausys paprastai paveldimos, tačiau problema lengvai išsprendžiama pasitelkiant operaciją. Chirurgas, performuodamas ausies kremzlę ar taikydamas kitą techniką, priglaudžia ausį prie galvos, taip panaikindamas ausų deformaciją. Ausų plastikos rezultatai išlieka visam gyvenimui, o randai paslepiami po ausies kriaukle, todėl daugiau nebereikia varžytis atlėpusių ausų.

Mūsų klinikoje konsultuoja, plastines operacijas ar kitas procedūras atlieka medicinos mokslų daktarė, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Inga Guogienė.

Operacijos rezultatai

  • Atlėpusių ausų korekcija leis džiaugtis prigludusiomis ausimis visą gyvenimą. Vieną kartą pakoregavus ausų poziciją, ji daugiau niekada nesikeičia. Kartais būna atlėpusi tik viena ausis, tad tokiu atveju atkuriama simetrija.
  • Po atlėpusių ausų korekcijos randai dažniausiai nematomi, nes juos dengia ausies kriauklė, odos klostės, plaukai. Taip pat operacija neturi jokios įtakos klausai.
  • Ausų plastika gali padidinti pasitikėjimą savimi, sumažinti psichologinį diskomfortą. Atlikta operacija vaikams padeda išvengti patyčių.

Kam tinkama ši operacija?

  • Abi ausys ar viena iš jų yra atlėpusi.
  • Atlėpusių ausų korekcija atliekama tiek vaikams (maždaug nuo 6 metų), tiek suaugusiems.

Kam netinkama ši operacija?

  • Esant karščiavimui, ausų uždegimui, infekcinėms ar kitokioms sunkioms ir ūminėms ligoms.
  • Ar operacija jums galima, tiksliau sprendžia gydytojas konsultacijos metu.

Operacijos eiga

1. Atlėpusių ausų korekcija yra intervencinė procedūra, todėl prieš operaciją būtina konsultacija su plastikos chirurgu. Konsultacijos metu aptarsite sveikatos būklę, lūkesčius, galimus rezultatus ir kitus su operacija susijusius niuansus.

2. Operacijos metu taikoma bendra nejautra.

3. Paprastai operacija atliekama modeliuojant kremzlę ir dalį jos pašalinant – taip ausies kriauklė priartinama prie galvos ir ausys tampa mažiau atlėpusios.

4. Po operacijos uždedamas specialus tvarstis, kad būtų užtvirtinta nauja ausų padėtis.

5. Pirmosiomis dienomis po operacijos gali būti juntamas skausmas, niežėjimas. Kol žaizda gyja, rekomenduojama miegoti ant nugaros. Namo paprastai galima grįžti tą pačią dieną. Visą informaciją, kaip savimi rūpintis po operacijos, suteikia gydytojas.

Operacijos trukmė

Apie 1–2 val.

Kainoraštis:

 Veido operacijos

700–1200 €
590–1000 €