Sąnariuose atsiradęs uždegimas sutrikdo sąnario funkciją sukeldamas skausmą. Svarbu išsiaiškinti ligos kilmę ir skirti tinkamiausią jo gydymą. Kadangi sąnarių skausmas yra itin nemalonus pojūtis, trukdantis atlikti kasdienius darbus, sąnariams turi būti taikomas veiksmingas ir tinkamas gydymas. Viena veiksmingiausių sąnarių uždegi mogydymo priemonių – Kenalog injekcija į sąnarį.

Kenalog – ilgo veikimo priešuždegiminis preparatas, naudojamas injekcijoms į sąnarį, kurio ertmėje veikia iki kelių mėnesių. Kenalog yra triamcinolono acetonido pailginto veikimo vandeninė injekcinė suspensija, skirta sisteminiam ir lokaliam vartojimui. Tai sintetinis kortikosteroidas, kuris slopina uždegimą, imuninę sistemą, niežulį ir alergines reakcijas. 

Kam tinkama ši procedūra? 

  • Esant sąnarių ir aplink sąnarį esančių audinių uždegimui;
  • Gydytojas specialistas konsultacijos metu atsižvelgdamas į situaciją nusprendžia, ar pacientui ši procedūra yra tinkama.

Kam netinkama ši procedūra? 

  • Esant infekcijai odoje aplink sąnarį; 
  • Turint nekontroliuojamą padidė jusį kraujospūdį; 
  • Sergant diabetu esant ne normaliam cukraus kiekiui kraujyje; 
  • Esant alergijai veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai. 

Rekomendacijos

Rekomenduojama Kenalog preparatą leisti tris kartus per metus į tą patį sąnarį. Po procedūros rekomenduojama pirmas dvi paras mažiau vaikščioti ir nedirbti sunkių darbų tam, kad būtų išvengta sąnario kremzlės pažeidimų. 

Ąžuolyno medicinos klinikoje ir SPA sąnarių gydymo paslaugas atlieka kvalifikuotas gydytojas ortopedas, kuris suteikia visas būtinas konsultacijas ir atsako į visus dominančius klausimus. Gydytojas, atliekantis procedūrą, įvertins visas galimas rizikas ir suteiks informacijos, kaip save prižiūrėti po procedūros.