Prakaitavimas yra natūralus žmogaus organizmo būdas išvengti perkaitinimo, taigi atliekama termoreguliacinė funkcija. Padidėjęs prakaitavimas aukštos temperatūros, streso ar sporto metu taip pat yra normali reakcija, tačiau kai kurie gausiau prakaituoja ne tik minėtomis sąlygomis, bet ir ramybės būsenoje. Tokiu atveju gali būti diagnozuojama hiperhidrozė, arba padidėjęs prakaitavimas. Prakaitavimo gydymas, suleidžiant botulino injekcijas – vienas iš veiksmingiausių gydymo būdų. Botulinas sustabdo nervinių ląstelių galūnių, veikiančių ekrinines (prakaito) liaukas, funkcionavimą ir taip sustabdo prakaitavimą.

Procedūros nauda

  • Prakaitavimo gydymas botulinu yra itin efektyvus būdas sumažinti prakaito kiekį, nes botulinas sustabdo nervinių signalų priėmimą prakaito liaukose, todėl jos tiesiog nebegauna nurodymo prakaituoti.
  • Botulino toksino injekcijos išsprendžia prakaitavimo sukeliamus nepatogumus, padeda labiau pasitikėti savimi, sumažina nerimą dėl kvapo ar šlapių dėmių ant rūbų.
  • Procedūra padeda sumažinti prakaitavimą vidutiniškai 87 %, tad rezultatai su botulino toksino injekcijomis yra labai aukšti.

Kam tinkama ši procedūra?

  • Procedūra gali būti atliekama ir moterims, ir vyrams, kurie nori sumažinti pažastų, delnų, pėdų ir kitų probleminių sričių prakaitavimą.

Kam netinkama ši procedūra?

  • Nėščiosioms ir žindančioms moterims.
  • Esant alergijai botulinui ar odos infekcijai injekcijų vietoje.
  • Esant neurologiniams raumenų sutrikimams.

Procedūros eiga

1. Konsultacija su gydytoju.

2. Esant poreikiui, atliekamas vietinis nuskausminimas.

3. Hiperhidrozės gydymas botulinu. Procedūrai naudojamos itin plonos adatos, kuriomis į kelis taškus įšvirkščiamas botulino preparatas. Atlikus injekciją, pirmą arba antrą savaitę prakaito liaukutės tiesiog nustoja veikti. Sustabdžius tam tikrų vietų prakaito liaukų veikimą, organizmas prakaitą šalina kitu keliu.

4. Injekcija būna veiksminga 6 mėnesius, tačiau dažniau atliekant procedūras injekcijos poveikis ilgėja.

5. Po procedūros kelias valandas reiktų negulėti, nenaudoti kosmetinių priemonių, nesikaitinti pirtyje ar panašiose vietose, taip pat laikytis kitų gydytojo rekomendacijų.

Procedūros trukmė

Apie 30 min.

Kainoraštis: