Apgamai ant veido ar kitų kūno vietų gali kelti estetinį nepasitenkinimą išvaizda, o kartais ir labai rimtų sveikatos problemų, kai šie supiktybėja. Jeigu apgamai ant veido, rankų ar kitų kūno vietų jums kelia diskomfortą, tada siūlome juos pašalinti lazeriu. Apgamų šalinimas lazeriu yra saugi ir efektyvi procedūra, panaikinanti nepageidaujamus odos darinius.

Apgamų šalinimas lazeriu atliekamas su vienu pažangiausių rinkoje AMI kompanijos CO2 lazeriu BX300. Tai vienintelis lazeris Lietuvoje, turintis automatinį režimą, kurio dėka galima nustatyti šviesos bangos intervencijos gylį. Šios lazerio savybės leidžia gydymą atlikti itin tiksliai, nepažeidžiant kitų audinių. Lazerio spinduliai veikia tik apgamo ląsteles, kurios, sugerdamos šiuos spindulius, išgaruoja nuo odos paviršiaus – taip oda lieka lygi ir be rudų žymių.

Procedūros nauda

  • Apgamų šalinimas lazeriu galimas visose kūno vietose. Lazeriu taip pat šalinami kiti odos dariniai: karpos, papilomos, kondilomos, seborėjinė keratozė ir t. t.
  • Pašalinti apgamai ar apgamas yra nebetraumuojamas, sumažėja jo pažeidimo rizika.
  • Minimali randų rizika, pagerėja estetinis odos vaizdas.

Kam tinkama ši procedūra?

  • Apgamų šalinimas lazeriu gali būti atliktas tik tada, kai jis yra pilnai ištiriamas ir įsitikinama, kad jis nėra atipinis ir neturi vėžio rizikos.
  • Lazeris naikina nepavojingus apgamus, kuriais norima atsikratyti dėl estetinių priežasčių, ar kurie patiria nuolatinę trintį su išorės objektais, pavyzdžiui, diržu, batais ir pan.

Kam netinkama ši procedūra?

  • Apgamų tyrimas su dermatoskopu prieš lazerinę procedūra yra būtinas žingsnis, nes atipiniai ar kiti supiktybėję apgamai negali būti šalinami lazeriu. Norėdami sužinoti, ar jūsų apgamai gali būti pašalinti, kreipkitės į Ąžuolyno klinikoje dirbančią gydytoją dermatovenerologę Gintarę Linkevičiūtę, kuri ištirs apgamą ir pasiūlys geriausią sprendimą.

Procedūros eiga

  1. Gydytojas įvertina apgamo būklę.

  2. Pasiruošimas procedūrai. Šalinant apgamus lazeriu taikoma vietinė anestezija.

  3. Lazerio spinduliai nukreipiami tiesiai į gydomą vietą – apgamą. Darinio ląstelės sugeria spindulius, pradeda skaidytis ir nykti nuo paviršiaus. Aplinkui esantys audiniai nėra pažeidžiami, todėl procedūra yra saugi.

  4. Po apgamo šalinimo lazeriu apie du mėnesius reiktų saugotis saulės spindulių ir teptis gydytojo paskirtu tepalu. Apie savaitę ant gydytos srities negalima tepti kosmetinių priemonių.

Procedūros trukmė

Apgamų šalinimo trukmė priklauso nuo šalinamo kiekio, tačiau paprastai apgamo šalinimas trunka apie 10 min.