Pastebėjote ant kaklo, kirkšnies ar kitos kūno vietos odos ataugėles? Gali būti, kad tai – papiloma. Šis odos darinys susidaro dėl žmogaus papilomos viruso (ŽPV) arba dėl trinties su kokiu nors objektu, pavyzdžiui, papuošalu. Papiloma gali atsirasti kirkšnyse, po krūtimis, ant lytinių organų ar kitose kūno vietose – dažniausiai ten, kur šilta ir drėgna. Papilomos paprastai nelaikomos pavojingomis sveikatai ir būna įvairių formų bei dydžių. Vis dėlto atsiradusi viena papiloma gali greitai pasipildyti draugija – mat jos linkusios plisti, atrodo neestetiškai, sukelia nepatogumų. Papilomų šalinimas lazeriu ypač veiksmingai išsprendžia problemą.

Papilomų šalinimas lazeriu atliekamas su vienu pažangiausių rinkoje AMI kompanijos CO2 lazeriu BX300. Tai vienintelis lazeris Lietuvoje, turintis automatinį režimą, kurio dėka galima nustatyti šviesos bangos intervencijos gylį. Šios lazerio savybės leidžia gydymą atlikti itin tiksliai, nepažeidžiant kitų audinių. Lazerio spinduliai sukelia terminį efektą ir sunaikina papilomos ląsteles, todėl darinio nebelieka.

Procedūros nauda

  • Papilomų šalinimas lazeriu saugiai, greitai ir efektyviai naikina papilomas, nepažeidžia aplinkinių audinių.
  • Po papilomų gydymo dažniausiai nelieka randų ar kitų žymių, darinys nebedirginamas įvairių objektų.
  • Pašalinus papilomas, oda atrodo estetiškiau ir gražiau, dingsta papilomų sukeliami nepatogumai.

Kam tinkama ši procedūra?

  • Turintiems papilomas ar kitokius odos darinius (kondilomas, karpas ir pan.).

Kam netinkama ši procedūra?

  • Nėščioms, maitinančioms moterims.
  • Esant temperatūrai, karščiavimui.

Procedūros eiga

  1. Gydytojas įvertina odos darinio būklę.

  2. Procedūros pradžioje gali būti atliekamas vietinis nuskausminimas.

  3. Gydytojas nutaiko lazerio spindulius į gydomą vietą. Spinduliai veikia papilomos ląsteles ir šios, dėl didelio karščio, pradeda nykti.

  4. Vieta, kurioje buvo šalinama papiloma, negali būti dirginama, kol nesugijo, todėl nelieskite, netrinkite ir neskuskite gydytos vietos.

Procedūros trukmė

Apie 10–30 min.