Atsiradusios karpos ant veido, pėdų, lytinių organų ir kitų kūno vietų, sukelia nepatogumų vaikštant, užsiimant lytiniais santykiais, jaučiamas estetinis nepasitenkinimas išvaizda. Karpos laikomos virusiniu odos susirgimu, rodančiu nusilpusį imunitetą. Šie odos dariniai taip pat linkę plisti ir didėti, todėl karpų gydymas yra reikalingas. Vienas iš gydymo būdų – karpų šalinimas lazeriu. Tai efektyvi, saugi ir neskausminga procedūra, kuri pašalina nepageidaujamas karpas.

Karpų šalinimas lazeriu atliekamas su vienu pažangiausių rinkoje AMI kompanijos CO2 lazeriu BX300. Tai vienintelis lazeris Lietuvoje, turintis automatinį režimą, kurio dėka galima nustatyti šviesos bangos intervencijos gylį. Šios lazerio savybės leidžia gydymą atlikti itin tiksliai, nepažeidžiant kitų audinių. Lazerio spinduliai, veikdami karpos ląsteles ir sukeldami vandens absorbciją, tiesiog išgarina karpą nuo odos paviršiaus, ir taip jūsų oda vėl atrodo estetiškai.

Procedūros nauda

 • Karpų šalinimas galimas visose kūno vietose – tiek ant veido, tiek ant lytinių organų.
 • Karpų šalinimas lazeriu yra saugus, greitas ir efektyvus būdas pašalinti karpas, nes procedūros metu nepažeidžiami aplinkiniai audiniai, jaučiamas diskomfortas minimalus, o karpos atsinaujinimo tikimybė – maža.
 • Pašalinus karpas įvairiose kūno vietose, oda atrodo estetiškiau ir sveikiau, po procedūros beveik nelieka šalinimo žymių.

Kam tinkama ši procedūra?

 • Jeigu turite karpų, kurias norite pašalinti, tada karpų šalinimas greičiausiai jums gali būti atliekamas.
 • Lazeriu galima šalinti ir kitus odos darinius: apgamus, papilomas, kondilomas ir t. t.

Kam netinkama ši procedūra?

 • Nėščioms, maitinančioms moterims
 • Esant temperatūrai, karščiavimui

Procedūros eiga

 1. Gydytojas įvertina karpą, atlieka dermatoskopiją. Tyrimas padeda nustatyti, ar karpa nėra piktybinė. Lazeriu šalinamos tik gerybinės karpos, o piktybinės – chirurginiu būdu.

 2. Oda paruošiama procedūrai.

 3. Gydytojas tiksliai nutaiko lazerio spindulius į karpą sudarančias ląsteles ir jas naikina.

 4. Baigus šalinti karpą, gydytojas pasirūpina laikinomis apsauginėmis priemonėmis (medicininiu pleistru).

 5. Po procedūros negalima liesti, trinti, naudoti depiliavimo priemonių ar kitaip dirginti gydytos vietos. Jei karpos buvo šalinamos lytinių organų srityje, reiktų vengti lytinių santykių, kol neužgijo mazgeliai. Taip pat svarbu laikytis kitų gydytojo nurodytų rekomendacijų.

Procedūros trukmė

Trukmė priklauso nuo šalinamo kiekio ir sudėtingumo, tačiau paprastai trunka apie 10–30 min.