Apgamo ar kito odos darinio tyrimas gali padėti laiku pastebėti ligą ir išvengti rimtų sveikatos sutrikimų. Jei pastebite, kad apgamas padidėjo, pakito spalva, pradėjo niežtėti ar skaudėti – kuo skubiau kreipkitės į gydytoją dermatologą, kuris ištirs jūsų apgamą ar kitą įtartiną odos darinį.

Dermatoskopija atliekama išdidinant odos darinių vaizdą – tai leidžia matyti odos mikrostruktūras. Gydytojas dermatologas šias mikrostruktūras vertina, padaro diagnozę ir teikia rekomendacijas. Procedūros metu apžiūrimi visi odos dariniai, didžiausią dėmesį sutelkiant į atipinius apgamus, kurie padidina melanomos riziką.

Mūsų klinikoje apgamų tyrimą atlieka dermatovenerologė, medicinos mokslų daktarė Gintarė Linkevičiūtė.

Procedūros nauda

  • Apgamų tyrimas yra neinvazinė, visiškai neskausminga ir greita procedūra, padedanti įvertinti, ar esantys apgamai ir kiti odos dariniai yra piktybiniai.
  • Toks paprastas dalykas kaip apgamų ištyrimas, gali užkirsti kelią pavojingiausiai odos vėžio formai – melanomai, todėl gydytojui ištyrus apgamus, būsite tikri, kad esate sveiki.
  • Jei vis dėlto bus pastebėti nerimą keliantys odos darinio pakitimai, gydytojas pateiks rekomendacijas, kaip elgtis toliau.

Kam tinkama ši procedūra?

Tyrimas dermatoskopu gali būti atliktas kiekvienam, kuris nori pasitikrinti apgamus ar kitus odos darinius.

Procedūros eiga

  1. Paciento konsultacija.

  2. Visų odos darinių epidermyje ir dermoje apžiūra dermatoskopu, atkreipiant ypatingą dėmesį į atipinius apgamus.

  3. Esamos darinių būklės fiksavimas kompiuterio nuotraukose su tikslu lyginti pokyčius vėlesnių konsultacijų metu.

  4. Diagnozė ir rekomendacijos.

  5. Apgamų ištyrimas dermatoskopu odai nepadaro jokios žalos ir jos niekaip nepaveikia, todėl nėra jokio atsistatymo laikotarpio.