Apgamo arba kito darinio šalinimas chirurginiu būdu yra gana dažnas būdas nepageidaujamiems odos dariniams šalinti. Vis dėlto chirurginiu būdu šalinami ne visi odos dariniai – kokiu būdu tai daryti sprendžia gydytojas, kuris parenka tinkamiausią šalinimo būdą, atsižvelgdamas į jūsų sveikatą ir darinio tipą.

Procedūros nauda

  • Apgamo arba kito darinio šalinimas chirurginiu būdu operuojamą darinį pašalina visam laikui.
  • Pašalinus apgamą ar kitą odos darinį, sumažėja odos vėžio rizika.
  • Pagerėja estetinis odos vaizdas, apgamas ar kitas odos darinys nebedirginamas.

Kam tinkama ši procedūra?

Apgamo šalinimas chirurginiu būdu paprastai atliekamas, kai kyla odos vėžio rizika, darinys yra sudėtingos formos, ar yra nuolat traumuojamas. Apgamai arba kiti odos dariniai prieš operaciją būtinai yra apžiūrimi dermatoskopu, ir tik paskui sprendžiama ar galima ir reikalinga operacija.

Kam netinkama ši procedūra?

Chirurginis apgamo arba kito darinio šalinimas nėra būtinas, jei jis nekelia jokios grėsmės ir gali būti pašalintas paprastesnėmis priemonėmis, pavyzdžiui, lazeriu.

Procedūros eiga

  1. Prieš operaciją būtina konsultacija su gydytoju dermatologu, kuris įvertina apgamo ar kito darinio būklę.

  2. Prieš operuojant atliekama vietinė arba bendra nejautra.

  3. Odos darinys išpjaunamas sveikų audinių ribose, užsiuvama žaizda. Operacija atliekama preciziškai, stengiantis sumažinti randelių riziką. Jeigu yra poreikis, pašalintas darinys išsiunčiamas histomorfologiniam ištyrimui.

  4. Po operacijos 10 dienų draudžiama šlapinti operuotą vietą. Tvarstį reiktų keisti kas antrą dieną, o siūles išimti po maždaug 10 dienų. Rekomenduojame susilaikyti nuo intensyvaus sporto mėnesį laiko, taip pat laikytis kitų gydytojo nurodytų rekomendacijų.

  5. Operacija yra intervencinė procedūra, todėl visada galima komplikacijų rizika (kraujavimas, žaizdos infekcija ar šlapiavimas, rando hipertrofija). Kilus komplikacijoms, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad būtų paskirtas tinkamas gydymas.

Procedūrą atlieka medicinos mokslų daktarė, gydytoja dermatovenerologė G. Linkevičiūtė