Apgamo arba kito darinio šalinimas chiruginiu būdu yra dar vienas populiarus būdas apgamams šalinti. Procedūros metu apgamas yra išpjaunamas, jo dalis yra išsiunčiama tolimesniam ištyrimui (jei toks poreikis yra), o žaizda yra užsiuvama.

Įprastai chirurginės operacijos metu yra daromas pjūvis. Po šio pjūvio, odos audiniai yra užsiuvami. Po šio užsiuvimo, žaizda paliekama gyti kelioms savaitėms. Atsižvelgiant į siūlių tipą, po tokios operacijos, pacientui gali prireikia ištraukti siūlus po poros savaičių.

Jei apgamas nėra pakitęs, tačiau trukdo ar yra nuolat traumuojamas, ištyrus gydytojui ir pageidaujant, jį galima šalinti lazeriu.

Kaip atliekama procedūra?

Operacija atliekama vietinėje arba bendroje nejautroje. Odos darinys išpjaunamas sveikų audinių ribose, uždedamos siūlės. Pašalintas darinys išsiunčiamas histomorfologiniam ištyrimui.

Kokios yra rekomendacijos po operacijos?

Po operacijos 10 dienų draudžiama šlapinti operacinę vietą. Tvarstis keičiamas kas antrą dieną. Siūlės dažniausiai nuimamos po 10 dienų. Mes rekomenduojame susilaikyti nuo intensyvaus sportavimo mėnesį laiko.

Procedūrą atlieka mokslų daktarė, gydytoja - dermavenerologė G.Linkevičiūtė