Hialurono rūgštis. Skamba kaip kažkas nenatūralaus ir netgi kenksmingo. Bet yra visai ne taip. Šiuo tekstu paaiškinsiu, kas yra hialurono rūgštis ir kaip jos injekcijos gali padėti mūsų sveikatai ir grožiui.

Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis yra natūrali mūsų organizmo sudedamoji dalis, kurios didžiausią kiekį galima aptikti odoje. Chemijoje hialuronas yra polisacharidas arba, kitaip tariant, didelė cukraus molekulė. Tai yra viena svarbiausių tarpląstelinės medžiagos sudedamųjų dalių. O tarpląstelinė medžiaga, paprastai tariant, yra terpė, kuri supa mūsų organizmo ląsteles.

Kuo naudinga hialurono rūgštis?

Tarp visų savo savybių, hialurono rūgštis turi ypatybę išlaikyti didelį kiekį vandens. Savyje ji gali talpinti net tūkstantį kartų didesnę vandens masę negu jos pačios masė. Ką tai duoda? Hialurono rūgštis tampa svarbiausia medžiaga, kuri užtikrina odos ir kitų audinių drėgmę. Pakankama drėgmė suteikia gyvybingumą, elastingumą ir jaunatviškumą.

Kodėl organizmas nustoja gaminti hialuroną?

Organizmas toks jau yra – vyresniame amžiuje arba po kažkokių sutrikimų, sukrėtimų ir pokyčių, pradeda veikti šiek tiek vangiau (būna ir atvirkščiai, bet dabar ne apie tai). Vangesnis organizmas gali pradėti prasčiau gaminti ir hialurono rūgštį. Amžius yra pagrindinė priežastis, dėl kurios sutrinka hialurono gamyba. Būtent dėl šios priežasties, yra prigalvota ir prikurta įvairių būdu, kurie padeda atnaujinti hialurono išteklius organizme.

Kaip apsirūpinti hialuronu?

Pirmas būdas yra naudoti įvairius kremus ir gydomuosius tepalus, kurių sudėtyje yra hialurono. Kremai ir tepalai tinka aprūpinti hialuronu paviršinius odos ir kitų audinių sluoksnius, bet jeigu norite geresnio ir viską apimančio rezultato, galite rinktis hialurono rūgšties injekcijas. Šios injekcijos yra visiškai saugios ir patikimos, jeigu yra atliekamos sertifikuoto specialisto kabinete. Kosmetologas arba chirurgas atlieka injekciją, t.y. suleidžia į gydomą vietą organizmui reikalingą gryną hialurono rūgštį. Tokiu būdu, hialurono rūgštis iškart patenka ten, kur jos reikia, ir užpildo tarpląstelinę erdvę. Po kurio laiko, rūgštis pradeda kaupti vandenį ir aprūpina juo ląsteles.

Kuo naudingos hialurono injekcijos?

Hialurono injekcijos yra ypač plačiai pritaikomos dėl savo universalumo bei galimybės pasiekti ir gilesnius audinius. Dažnai injekcija taikoma estetiniais sumetimais, norint atkurti odos elastingumą, atkurti jos spalvą. Bet tai ne viskas. Hialurono rūgštis taip pat gali būti naudojama gydyti rimtus sutrikimus, pavyzdžiui, sąnarių uždegimus. Sąnariai einant laikui pradeda dilti, nes suprastėja jų tepimas. Tepimui reikalingas sinovinis skystis, o sinovinio skysčio pagrindinė sudedamoji dalis yra hialurono rūgštis. Injekcija į sąnarį aprūpina jį hialurono rūgštimi, pagaminama daugiau sinovinio skysčio ir sąnariai nebedyla.

Visas injekcijas su hialuronu galite išbandyti mūsų „Ąžuolyno medicinos klinikoje ir SPA“ Kaune!