Pastebite išsiplėtusius kapiliarus? Dėl to nereiktų nerimauti, nes tai yra išsprendžiama problema – juos pašalinti galima lazeriu. Genetika, saulės spinduliai, gyvenimo būdas ir įvairūs kiti veiksniai paskatina kraujagyslių ir kapiliarų išsiplėtimą. Išsiplėtę kapiliarai ant veido ar kitų kūno vietų neretai sukelia psichologinį diskomfortą. Vis dėlto kraujagyslių, jų darinių ir kapiliarų šalinimas lazeriu suteikia ne vien estetinį pasitenkinimą, bet neretai yra svarbus ir sveikatai užtikrinti, pavyzdžiui, veido raudonio atveju, pašalinus išsiplėtusius kapiliarus, kartu dingsta ir ligos lydimi nemalonūs pojūčiai.

Kaip vyksta kapiliarų šalinimas lazeriu? Paprasčiausiai, kraujo ląstelėse esantis oksihemoglobinas įkaista – kraujagyslių sienelės neatlaiko šilumos ir užanka, taip galiausiai sunykdamos.

Procedūrą atlieka gydytoja dermatovenerologė  dr. Gintarė Linkevičiūtė arba kraujagyslių chirurgas dr. Paulius Mocevičius (šalina kapiliarus kojų srityje).

Procedūros nauda

 • Lazeris neskausmingai panaikina išryškėjusius kapiliarus, kraujagysles ir įvairius kitus kraujagyslinius darinius. Procedūra yra saugi, greita ir veiksminga.
 • Po procedūros sumažėja odos raudonis, grįžta natūrali jos spalva, pagerėja odos išvaizda.
 • Paprastai išsiplėtę kapiliarai panaikinami visam laikui, tačiau svarbu laikytis prevencinių priemonių, kad problema nepasikartotų kitoje vietoje.

Kam tinkama ši procedūra?

 • Turint hemangiomų, vyšninių angiomų.
 • Turint žvaigždines venas (raudonos ir violetinės kraujagyslės ant veido arba kojų), veninius ežerus (minkšti, tamsiai mėlynos spalvos mazgeliai), telangiektaziją ir t. t.
 • Norint pašalinti veide, dekoltė, kojų srityje esančius kraujagyslinius rezginius, išsiplėtusius kapiliarus.

Procedūros eiga

 1. Prieš procedūrą su gydytoju aptarsite visus su gydymu susijusius niuansus. Planuojama gydyti vieta negali būti įdegusi ir pažeista. Bent tris dienas prieš procedūrą reiktų nutraukti kraują skystinančių vaistų vartojimą.

 2. Prieš procedūrą oda padengiama geliu nuo karščio ir uždedami specialūs akiniai, saugantys nuo lazerio šviesos.

 3. Kraujagysliniai dariniai, išsiplėtę kapiliarai šalinami nutaikant lazerio spindulius į gydomą vietą. Kraujo ląstelėse esantis oksihemoglobinas įkaista – kraujagyslių sienelės neatlaiko šilumos ir užanka, taip galiausiai sunykdamos.

 4. Oda po procedūros gali būti paraudusi ar patinusi.

 5. Po procedūros reiktų naudoti apsaugines priemones nuo saulės, bent kelias savaites nesideginti, neiti į soliariumus, taip pat vengti kraujagysles plečiančių veiksnių (pirčių, alkoholio, aktyvaus sporto ir t. t.).

 6. Gydytojas gali rekomenduoti specialų gydomąjį tepalą ar suteikti kitas priežiūros rekomendacijas.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Kiekvieno atvejis individualus ir procedūrų skaičius priklauso nuo daugybės faktorių. Kiek procedūrų reikės atlikti, tiksliau gali pasakyti gydytojas nustatęs diagnozę. Standartinis procedūrų skaičius yra nuo 1 iki 3 procedūrų atliekant jas kas mėnesį laiko.

Procedūros trukmė

Trukmė priklauso nuo šalinamo kapiliarų ir kraujagyslių kiekio, sudėtingumo ir kitų veiksnių, tačiau paprastai procedūra trunka apie 10 minučių.

Kainos kojų srityje: 1 cm2 – 30 Eur, 2 cm2 – 60 Eur, 3 cm2 – 90 Eur, 5 cm2 – 150 Eur.

 

 

 

Kainoraštis:

Kapiliarų šalinimas