Kiekviena moteris privalo reguliariai tikrintis pas ginekologą, bent jau vieną kartą į metus - tai jai padės išvengi ligų. Apžiūros metu ginekologinėje kėdėje tiriami išoriniai lyties organai, makštis, gimdos kaklelis, palpuojant įvertinama gimda, kiaušintakiai, kiaušidės, mažasis duobuo. Taip pat tyrimams dėl infekcijų imami tepinėliai, pasėliai iš makšties ir gimdos kaklelio.

Labai svarbus yra onkocitologinis gimdos kaklelio tepinėlis (PAP) tai - tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio. Moteris atlikdama jį vieną kartą per metus gali išvengti gimdos kaklelio vėžio. Šiuo tyrimu galima diagnozuoti įvairius priešvėžinius gimdos kaklelio pakitimus, kurie gydomi minimaliomis intervencijomis.

Taip pat atliekama ir kolposkopija – gimdos kaklelio apžiūra optiniu prietaisu, o vidinai moters lyties organai (gimda, kiaušidės) apžiūrimi ultragarsu. Atliekama abdominalinė ir vaginalinė echoskopijos. Jos metu galima diagnozuoti gimdos polipus, miomas, kiaušidžių cistas, nėštumą. Patikrinimo metu tiriamos ir krūtys.

Ginekologo konsultacija reikalinga visada kai yra skausmas pilvo apačioje ar strėnų srityje, su mėnesinėmis nesusiję kraujavimai, gausios ar nereguliarios mėnesinės, nesulaulaukus mėnesinių, jaučiant niežulį makštyje ir tarpvietėje, pagausėjus išskyrų, atsiradus nemaloniam jų kvapui.