Ar žinojote, kad net viena iš trijų moterų pasaulyje kenčia nuo šlapimo nelaikymo? Šlapimo nelaikymas yra paplitusi problema, kuri sukelia didelį psichologinį ir fizinį diskomfortą. Nepaisant to, moterys drovisi apsilankyti pas gydytoją, nors egzistuoja modernūs ir veiksmingi gydymo metodai – šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu arba radijo dažniu, kurie iš esmės pagerina savijautą ir gyvenimo kokybę.

Šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu atliekamas su vienu pažangiausių rinkoje AMI kompanijos Co2 lazeriu BX300. Tai vienintelis lazeris Lietuvoje, turintis automatinį režimą, kurio dėka makšties sienelė kruopščiai intervuojama ir nustatomas šviesos bangos intervencijos gylis. Šios lazerio savybės leidžia gydymą atlikti itin tiksliai, nepažeidžiant kitų audinių. Lazeris sukelia terminį efektą ir veikia makšties giliuosius audinius: suintensyvėja kolageno gamyba, elastino skaidulų susitraukimas, naujų kraujagyslių susidarymas. Taip makšties audiniai regeneruojasi ir stangrėja, dėl ko geriau prilaikoma šlapimo pūslė ir kiti dubens organai, užkertamas kelias nevalingam šlapimo pratekėjimui.

INDIBA® Deep Care radijo dažnio aparatas, taip pat skatina audinių regeneraciją, bet naudodamas  448 kHz radijo dažnį. Radijo dažnio energija padidina ląstelių membranų pralaidumą, jonų migraciją – taip susinormalizuoja ląstelių veikla. Susidariusi šiluma suaktyvina kraujotaką, audiniai geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis, stimuliuojama kolageno gamyba.

Šlapimo nelaikymo gydymas taip pat gali būti medikamentinis, injekcinis, chirurginis. Tinkamiausią šlapimo nelaikymo gydymo metodą parenka gydytojas ginekologas, atlikęs apžiūrą. Galimas kombinuotas gydymas. Mūsų klinikoje ginekologinėmis problemomis konsultuoja ir gydo medicinos mokslų daktarė, akušerė ginekologė Lina Mockevičienė.

Procedūros nauda

 • Tai saugus, neskausmingas ir nereikalaujantis chirurginio įsikišimo šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu arba radijo dažniu, kuriais itin efektyviai sprendžiama problema.
 • Procedūra padeda sustiprinti makšties audinius, sukuria geresnę atramą šlapimo sistemos organams, dėl ko išnyksta ar drastiškai sumažėja šlapimo nelaikymo simptomai. Smarkiai pagerėja psichologinė ir fizinė būklė, gyvenimo kokybė.
 • Lazeris ir radijo dažnis aktyvina kolageno ir elastino sintezę, todėl gleivinė tampa elastingesnė, pagerėja kraujotaka, audinių aprūpinimas deguonimi, išnyksta sausumas, niežulys.

Indikacijos

 • Šlapimo nelaikymas;
 • Makšties atrofija (sausumas);
 • Makšties lichensklerozė (kerpligė);
 • Sumažėjęs makšties stangrumas, lubrikacija;
 • Sumažėjęs libido.

Kontraindikacijos

 • Venerinės ligos;
 • Onkologinės ligos;
 • Menstruacijos;
 • Nėštumas;
 • Elektroniniai implantai organizme (gydant radijo dažniu);
 • Tromboflebitas (gydant radijo dažniu).

Procedūros eiga

1. Prieš procedūrą būtina konsultacija su gydytoja ginekologe, kuri atliks apžiūrą, paskirs gydymą, papasakos apie procedūrą, atsakys į jums rūpimus klausimus.

2. Šlapimo nelaikymo gydymas vyksta į makštį įkišant lazerio ar radijo dažnio aparato antgalį. Makšties gilieji sluoksniai yra veikiami lazerio šilumos, dėl ko suaktyvėja kolageno ir elastino gamyba. Taip atsinaujina ir sutvirtėja makšties audiniai, sustabdomas nevalingas šlapimo išsiskyrimas.

3. 2–3 dienas reiktų susilaikyti nuo lytinių santykių, nesilankyti baseinuose, nesimaudyti sūkurinėje vonioje, taip pat laikytis kitų gydytojos nurodytų rekomendacijų.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Rekomenduojamos maždaug 3 procedūros kas mėnesį, gydant su lazeriu, ir iki 8 procedūrų, gydant radijo dažniu. Tikslų procedūrų skaičių nustato gydytoja ginekologė, atsižvelgusi į problemos sunkumą, bendrą sveikatos būklę ar kitus veiksnius.

Procedūros trukmė

Apie 30–45 minučių.