Ar žinojote, kad net viena iš trijų moterų pasaulyje kenčia nuo šlapimo nelaikymo? Tai yra sveikatos problema, turinti didelę įtaką gyvenimo kokybei, sukelianti psichologinį ir fizinį diskomfortą. Apie tai vengiama garsiai kalbėti, drovimasi apsilankyti pas gydytojus. Dėka technologijų ir medicinos mokslo pažangos, šiai sveikatos problemai turime modernių ir veiksmingų gydymo būdų – šlapimo nelaikymo gydymą lazeriu arba radijo dažniu. Šie modernūs ir efektyvūs gydymo būdai pagerina moters savijautą ir gyvenimo kokybę.

Šlapimo nelaikymo gydymą lazeriu renkasi vis daugiau moterų, nes tai yra veiksminga ir neskausminga, greita ir saugu. Procedūra atliekamas su vienu pažangiausių rinkoje AMI kompanijos Co2 lazeriu BX300. Šio lazerio dėka yra stiprinama makšties sienelė, atstatoma makšties audinių struktūra ir funkcija. Lazerio savybės leidžia kruopščiai ir tiksliai atlikti gydymą nepažeidžiant kitų audinių ar organų. Lazerinė procedūra veikia makšties giliuosius audinius: suintensyvėja kolageno gamyba, elastino skaidulų susitraukimas, naujų kraujagyslių susidarymas. Atliekant šią procedūrą regeneruojami makšties audiniai ir sukuriama tvirtesnė atrama šlapimo pūslei bei kitiems dubens organams, todėl užkertamas kelias nevalingam šlapimo nelaikymui.

Kitas modernus ir veiksmingas šlapimo nelaikymo gydymo būdas yra radijo dažnio terapija. INDIBA® Deep Care – radijo dažnio prietaisas, kuris naudodamas 448 kHz radijo dažnį skatina audinių regeneraciją, padidina ląstelių membranų pralaidumą, jonų migraciją taip normalizuodamas ląstelių veiklą. Terapijos metu susidariusi šiluma suaktyvina kraujotaką, geriau stimuliuojama kolageno gamyba, audiniai geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis.

Šlapimo nelaikymo gydymas taip pat gali būti medikamentinis, injekcinis ar chirurginis, galimas ir kombinuotas gydymas. Tinkamiausią šlapimo nelaikymo gydymo metodą parenka gydytojas ginekologas, atlikęs apžiūrą. Mūsų klinikoje ginekologinėmis problemomis konsultuoja ir gydo medicinos mokslų daktarė, akušerė ginekologė Lina Mockevičienė. 

Šlapimo nelaikymo procedūrų nauda

 • Tai efektyvus, saugus, neskausmingas ir nereikalaujantis chirurginio įsikišimo šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu arba radijo dažniu.
 • Procedūra padeda sustiprinti makšties audinius, sukuria geresnę atramą šlapimo sistemos organams, dėl to išnyksta ar drastiškai sumažėja šlapimo nelaikymo simptomai. Smarkiai pagerėja psichologinė ir fizinė būklė, gyvenimo kokybė.
 • Lazeris ir radijo dažnis aktyvina kolageno ir elastino sintezę, todėl gleivinė tampa elastingesnė, pagerėja kraujotaka, audiniai aprūpinami deguonimi, išnyksta sausumas, niežulys.

Indikacijos

 • Šlapimo nelaikymas; 
 • Makšties atrofija (sausumas); 
 • Makšties lichensklerozė (kerpligė); 
 • Sumažėjęs makšties stangrumas, lubrikacija; 
 • Sumažėjęs libido.

Kontraindikacijos

 • Venerinės ligos; 
 • Onkologinės ligos; 
 • Menstruacijos; 
 • Nėštumas; 
 • Elektroniniai implantai organizme (gydant radijo dažniu); 
 • Tromboflebitas (gydant radijo dažniu).

Procedūros eiga

1. Prieš procedūrą būtina konsultacija su gydytoja ginekologe, kuri atliks apžiūrą, paskirs gydymą, papasakos apie procedūrą, atsakys į rūpimus klausimus.
2. Šlapimo nelaikymo gydymas vyksta į makštį įkišant lazerio ar radijo dažnio aparato antgalį. Makšties gilieji sluoksniai yra veikiami lazerio šilumos, todėl suaktyvėja kolageno ir elastino gamyba. Taip atsinaujina ir sutvirtėja makšties audiniai, sustabdomas nevalingas šlapimo išsiskyrimas.
3. Po procedūros reikėtų 2–3 dienas susilaikyti nuo lytinių santykių, nesilankyti baseinuose, nesimaudyti sūkurinėse voniose, taip pat laikytis kitų gydytojos nurodytų rekomendacijų.

Kada galima tikėtis rezultatų?

Rekomenduojama atlikti apie 3 procedūras kas mėnesį gydant lazeriu ir iki 8 procedūrų gydant radijo dažniu. Tikslų procedūrų skaičių nustato gydytoja ginekologė atsižvelgdama į problemos sunkumą, bendrą sveikatos būklę ir kitus veiksnius.

Procedūros trukmė

Apie 30–45 min.

Daugiau apie procedūrą galite išgirsti laidoje „Klauskite Daktaro“, kurioje dalyvavo mūsų gydytoja ginekologė Lina Mockevičienė.