Hialurono užpildų naudojimo indikacijos: lytinių lūpų atrofija ir hipotrofija, odos tonuso susilpnėjimas, iššokusių lytinių lūpų ir makšties gleivinės atrofijos sukeltas niežėjimas, sausumas, deginimo pojūtis, dispalemunija, makšties laisvumas ir tarpvietės randai po epiziotomijos, po gimdymo išsiplėtusęs makšties sprindis, odos gleivinės atrofija, po gimdymo menopauzės amžiuje, G-taško augmentacija.

Kas yra hialurono rūgštis?

Tai natūraliai žmogaus organizme randamas polisacharidas, kuris suteikia audinimas struktūrą ir užtikrina normalų organų funkcionavimą. Be didelio saugumo ir pašalinių reiškinių mažos atsiradimo rizikos, užpildų su hialurono rūgštimi panaudojimas ginekologijoje itin sparčiai populiarėja. Yra svarbu suprasti, jog užpildai su hialurono rūgštimi yra skirstomi į 2 kategorijas: nestabilizuoti ir stabilizuoti. Šių užpildų yra skirtingos galimybės ir indikacijos. Nestabilizuoti užpildai, arba, kitaip tariant, biorevitalizacija, yra labiau skirta odos drėkinimui ir atrofijai gydyti, su stabilizatoriumi – naudojamas tūriui padidinti, formai sukurti. Taip pat skiriasi hialurono koncentracija užpilduose. Siekiant geriausio efekto, užpildų su hialurono rūgštimis svarba yra ta, jog labai svarbus yra rūgšties išgryninimo būdas, hialurono rūgšties koncentracija užpilde bei stabilizatoriaus rūšis.

Hialurono rūgšies užpildai yra skirstomi į kelias kartas: senoji karta – šiuo metu pagrindinis hialurono rūgšties šaltinis; antroji karta (naujoji) – remiasi naujomis technologijomis ir gerai žinoma nepatogeniškų bacilų „suptilis“ fermentacija, gaunama aukštos kokybės hialurono rūgštis. Išgaunant hialurono rūgštį iš treptokoko, membranai yra naudojami cheminiai tirpikliai ir toksinus neutralizuojančios medžiagos, todėl yra galimybė, kad atsiras pačios membranos likučiai. Bacilų „suptilis“ išskiria pačią hialurono rūgštį į ląstelės išorę, taip pat izoliavimas vyksta distiliuoto vandens pagalba. Bacilų „suptilis“ yra nepatogeniška bakterija, naudojama gaminti įvairiems produktams, joms yra suteiktas dabakare statusas JAV. Šiame straipsnyje yra kalbama, jog hialurono rūgšties gavimas iš bacilų „suptilis“ yra saugus hialurono rūgšties užpildas, kadangi taikant patentuotą vandens pagrindo technologiją, yra naudojama imuminės kilmės medžiagų bei organinių tirpiklių.

Hialurono užpildo poveikis prikauso nuo stabilizatoriaus tipų. Šie  skirstomi į molimerus ir polimerus. Didžioji dalis užpildų rinkoje yra naudojami būtent stabilizuojant molimerus, tai PDS ar DDE. Naujų technologijų užpildai naudoja polimerą, politilenglikolį. Tačiau kuo gi jis ypatingas? Hialurono rūgšties grandinė sudaro tinklą, turi savybę sudaryti vendaci molekules, politenglikolis kovalentiniais ryšiais prisijungia prie hialurono rūgšties grandinių ir taip stabilizuoja tinklą. Pegiliacijos priežastys sekančios pentageninių atopijų paslėpimas, apsauga nuo datolinės radikuliacinės sistemos poveikio, apsauga nuo perolinių fermentų poveikio.

Kuo politenglikolis skirtiasi nuo kitų stabilizatorių? Jis yra pilnai metabolizuojamas kepenyse, nelieka jokių toksinių medžiagų, yra mažiau toksiškas, lyginant su kitais stabilizatoriais. Taip pat jo struktūra yra polimeras, kaip ir hialurono rūgšties, taip yra suformuojama trimatė struktūra. Buvo atliktas tyrimas su pelėmis ir buvo nustatyta, jog politenglikolis yra 60 kartų mažiau toksiškas lyginant su BDDE.

Kaip haliurono užpildas veikia?

Sudrėkinama oda, makšties gleivinė, stimuliuojami fibroblastai, skatinama kolageno gamyba, užpildų pagalba gali būti sukuriamas dydis bei forma, nes pasižymi klampumu, plastiškumu.

Ši informacija buvo pateikta „Akušerijos ir ginekologjos naujienos“ konferencijoje medicinos mokslų daktarės, akušerės ginekologės Linos Čiaplinskienės.