Bioidentiškų hormonų terapija gali tapti geru sprendimu vyrams, siekiantiems pagerinti seksualinę funkciją, atmintį, dėmesio koncentraciją, fizinę ištvermę ir raumenų masę. Moterims tai ne tik saugi ir veiksminga priemonė išvengti menopauzės sukeliamų simptomų - karščio bangų, gausaus prakaitavimo, greito nuovargio, miego sutrikimų, nuotaikų svyravimo, atminties ir koncentracijos sumažėjimo, bet ir puiki galimybė susigrąžinti lytinio gyvenimo džiaugsmą. Bioidentiškų hormonų terapija atveria naujas pilnaverčio gyvenimo galimybes ne tik vyresnio amžiaus vyrams ir moterims, bet ir visiems, kurie dėl hormonų disbalanso skundžiasi prislėgta nuotaika, kuriuos vargina nuolatinis nuovargio, neišsimiegojimo jausmas, liūdna nuotaika ir depresyvios mintys bei kiti fizinės ir emocinės sveikatos sutrikimai.

   Lina Čiaplinskienė, "Ąžuolyno medicinos klinikos ir SPA" gydytoja-ginekologė, endokrinologijos mokslų daktarė, džiaugiasi naujomis terapinėmis bioidentiškų hormonų galimybėmis: "Gydymas bioidentiškais hormonais yra labai naujas dalykas Lietuvoje. Tai natūralu, sveika ir parenkama labai individualiai. Anksčiau, pavyzdžiui, menopauzės simptomais besiskundžiančioms moterims galėjau skirti tik pakaitinės hormonų terapijos priemones - dideles, standartines jau sukomplektuotų hormonų dozes. Taikydama bioidentiškų hormonų terapiją, hormonus ir jų kiekius galiu parinkti labai tiksliai ir individualiai pagal atliktą kraujo tyrimą ir esamus nusiskundimus. Kūrybiškam terapiniam darbui įkvepia ir galimybė ne tik panaikinti hormonų disbalanso sukeltus simptomus, bet ir išspręsti seksualinės funkcijos sutrikimus ypač vyresnio amžiaus moterims ir vyrams, kas iki šiol nebuvo įmanoma taikant pakaitinės hormonų terapijos priemones".

 

Bioidentiški hormonai. Kas tai? Bioidentiški hormonai yra cheminės medžiagos, turinčios tokią pačią molekulinę ir cheminę struktūrą kaip ir mūsų organizme sintetinami hormonai. Bioidentiškų hormonų nereikėtų painioti su augaliniais. Augaliniai hormonai ­ augaluose randamos medžiagos, kurios savo struktūra labai panašios į žmogaus organizme sintetinamus hormonus, tačiau tik imituojančios jų poveikį. Bioidentiški hormonai pilnai pakeičia žmogaus organizme sintetinamus hormonus.

Pavyzdžiui, nakvišų kapsulėse yra natūralių fitoestrogenų - augalinių moters lytinių hormonų analogų. Tačiau norint pasiekti terapinį poveikį, tarkim palengvinti priešmenstruacinius simptomus, reikėtų jas vartoti didelėmis dozėmis, o rezultato gali tekti laukti keletą savaičių ar net mėnesių. Ne visoms toks sprendimas yra tinkamas ir priimtinas. Bioidentišką estrogeną reikėtų vartoti labai mažomis, gydytojo tiksliai nustatytomis dozėmis, o rezultatų galima tikėtis žymiai greičiau.

 

Kada bioidentiški hormonai gali padėti? Hormoninius pokyčius dažniausiai sąlygoja amžiniai organizmo pokyčiai, todėl bioidentiškų hormonų terapija dažniausiai taikoma šalinant tiek vyrų nusiskundimus andropauzės, tiek moterų negalavimus menopauzės metu. Menopauzės metu moterys dažnai skundžiasi, kad akių, makšties gleivinės yra labai sausos, dažnai keičiasi nuotaikos, sutrinka atmintis, kankina nemiga, pila karščio bangos. Taip pat penkiasdešimties sulaukusiems vyrams sumažėja raumenų masė, auga svoris, prasideda erekcijos sutrikimai. Šie simptomai rodo hormonų disbalansą, kurį bioidentiškų hormonų terapija gali tinkamai sureguliuoti.  

Bioidentiškų hormonų terapija taikoma nusiskundimų, susijusių su amžiniais pakitimais atveju, tačiau nebūtinai. Hormoniniai organizmo pokyčiai taip pat galimi sergant lėtinėmis ligomis, po ilgesnio žindymo laikotarpio ar kontraceptikų vartojimo. Tarkim, jums tik trisdešimt, bet pastebite, kad sunku sukaupti dėmesį, susikoncentruoti ar prisiminti žodžius. Tuomet galite pasinaudoti visuomet esančia galimybe pasitikrinti profilaktiškai. Tam reikėtų atvykti pas gydytoją, kuris pagal jūsų kraujo tyrimą įvertintų organizmo hormonų kiekį ir jų balansą.

 

Domina gydymas bioidentiškais hormonais? Atvykite konsultacijai. Konsultacijos metu gydytojas išklausys jūsų nusiskundimus, surinks išsamią medicininę anamnezę ir paskirs kraujo tyrimus. Pavyzdžiui, moteris skundžiasi makšties gleivinių sausumu, sunkiai užmiega, negali patirti malonumo lytinės sueities metu. Tikėtina, kad hormoninis kraujo tyrimas rodys testosterono ir estrogeno trūkumą. Pagal kraujo tyrimą gydytojas tiksliai apskaičiuos reikiamą testosterono ir estrogeno kiekį ir paskirs bioidentiškų hormonų kremą arba vaginalines žvakutes. Po trijų mėnesių reikėtų atvykti kontrolinei konsultacijai, kad gydytojas įvertintų paskirto hormono veiksmingumą. Vėliau pas gydytoją kontroliniams vizitams rekomenduotina lankytis maždaug du kartus metuose.

 

Ar pradėjus gydymą bioidentiškais hormonais, juos reikės vartoti visą gyvenimą? Ne. Tai priklauso nuo individualių nusiskundimų, patiriamų negalavimų, lyties ir amžiaus. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus moterims gydymas bioidentiškais hormonais gali būti tęsiamas 5-10 metų. Jaunoms moterims gydymas dažniausiai tęsiamas tol, kol išnyksta simptomai, susibalansuoja organizmo hormonų kiekis. Joms palaikomasis gydymas gali tęstis pusę metų, bet tikrai ne visą gyvenimą.

 

Ar pagrįsta gydymo bioidentiškais hormonais baimė? Visų pirma tam, kad gydymas bioidentiškais hormonais būtų saugus ir veiksmingas nereikėtų gydytis patiems. Jeigu tam tikro bioidentiško hormono kremas ar tabletė padėjo draugei, tai nereiškia, kad ji padės ir jums. Bioidentiški hormonai yra  biologiškai labai aktyvios medžiagos, todėl tam, kad gydymas būtų saugus yra būtina, kad jį paskirtų gydytojas.

Prieš paskiriant gydymą bioidentiškais hormonais, gydytojas surenka labai išsamią anamnezę ir atlieka reikiamus kraujo tyrimus, kad nustatytų esamą hormonų kiekį. Hormonų kiekis organizme kinta priklausomai nuo paros meto, amžiaus, lyties, o moterims ir nuo menstruacinio ciklo bei kitų aplinkybių, todėl gydytojas rekomenduos kraujo tyrimą atlikti tinkamu laiku, kad gautų labai tikslią informaciją apie esamą hormonų balansą.

Bioidentiškų hormonų terapijos nereikėtų painioti su pakaitine hormonų terapija, kuomet yra skiriamos didelės, standartinės hormonų dozės. Bioidentiški hormonai skiriami labai tiksliomis ir individualiomis dozėmis, kurių trūksta konkrečiam organizmui. Be to, pakaitinės hormonų terapijos atveju didelės preparatų dozės vartojamos ilgą laiką, o bioidentiški hormonai yra skiriami pagal individualius poreikius. Nereikėtų pamiršti, kad bioidentiški hormonai yra natūralesni ir artimesni mūsų organizmo sintetinamiems hormonams, todėl gydymo bioidentiškais hormonais visiškai nereikėtų bijoti.

 

SUŽINOKITE DAUGIAU APIE GYDYMĄ BEI KAINAS >