Turbūt viena dažniausių odos problemų yra aknė, arba paprastieji spuogai (acne vulgaris). Spuogai ant veido ir paauglystė neretai žengia kartu, tačiau kartais aknė neapleidžia ir suaugusiųjų. Akne galima sirgti pasiekus ir brandesnį amžių, ypač jei paauglystės metais ji nebuvo gydoma, galvojant, kad savaime praeis. Aknės gydymas nėra itin paprastas, nes tai lėta uždegiminė odos liga, kurią sukelia propionibacterium acnes bakterija, įsikūrusi plauko folikule. Tačiau aknės gydymas lazeriu, gali veiksmingai išgydyti šią ligą.

Procedūros nauda

Juodi inkštirai, atsiradę spuogai ant veido, nugaros ar kitų kūno vietų, gadina odos išvaizdą ir silpnina mūsų pasitikėjimą savimi. Tačiau spuogai yra ne vien estetinė problema, ją sukelia tiek vidiniai, tiek išoriniai veiksniai: hormonų disbalansas, riebalinių liaukų veiklos sutrikimai, genetika, stresas, netinkama mityba ar kosmetikos priemonės. 

Visi šie veiksniai sudaro palankias sąlygas p. acnes bakterijai vystytis ir taip užkrėsti odą. Norėdami išsiaiškinti tikslias aknės priežastis, būtinai kreipkitės į gydytoją dermatologą, kuris paskirs tinkamą gydymą. Neužsiimkite savigyda ir eksperimentais, nes taip galite tik dar labiau pabloginti odos būklę.  

Gydytojui rekomendavus, aknės gydymas lazeriu gali būti veiksmingas būdas susigrąžinti sveikos odos išvaizdą, kai jos nebekamuoja pūlingi, raudoni, giluminiai ir kartais net skausmingi spuogai, po kurių neretai lieka ir randeliai. Lazeris gali tapti ta priemone, kuris padės pasiekti lygią, sveiką odą ir pamiršti aknės sukeltus odos netobulumus. 

Kam gali būti atliekama ši procedūra?

Amžiaus apribojimų šiai procedūrai nėra, todėl ją gali darytis visi, kurie nori atsikratyti spuogų. Ar aknės gydymas lazeriu yra veiksmingas būtent Jums, nuspręsite kartu su gydytoju. 

Pasiruošimas procedūrai

Prieš procedūrą reiktų vengti atvirų saulės spindulių, soliariumų, pranešti apie vartojamus vaistus, ypač, jei vartojate preparatus, skatinančius jautrumą šviesai.

Procedūros eiga

Procedūros metu gydytojas lazerio spindulius nutaiko tiesiai į aknės uždegiminį židinį, kur įsikūrusios p. acnes bakterijos kolonijos. Aknės sukėlėjos, veikiamos lazerio karščio, pradeda nykti, taip kartu sustabdant jų plitimą. Uždegimo židinyje sutrikdoma ir kraujo apytaka, sumažėja riebalinių liaukų aktyvumas, o kartu ir spuogų. Aknės gydymas lazeriu nėra labai skausmingas, o dėl įdiegtos šaldymo sistemos diskomfortas dar mažiau juntamas.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Procedūrų skaičius priklauso nuo aknės būklės, tačiau paprastai skiriami 4–6 seansai. 

Po procedūros

Po gydymo lazeriu gali atsirasti šašelių, retesniais atvejais – randelių, odos įtrūkimų. Oda taip pat gali būti paraudusi ar truputį patinusi. Rekomenduojama vengti: 

  • Bent 4 savaites saulės, soliarumų ir naudoti kremus nuo saulės su aukštu SPA faktoriumi. 
  • Fotosensibilizuojančių vaistų (skatinančių jautrumą šviesai).
  • Šašelių krapštymo (jei susidarė) ar kitokio odos žalojimo.
  • Gydytoje vietoje naudoti kosmetiką bent parą laiko.

Siūlome visada griežtai laikytis gydytojo rekomendacijų, kad nepakenktumėte savo odos būklei.

Prices:

Aknės (spuogų) gydymas lazeriu

Aknės gydymas nugaros srityje
70-290 €
Aknės gydymas pažastų srityje
170-290 €
Aknės gydymas kaklo ir dekoltė srityje
70-150 €
Aknės gydymas veido srityje
50-150 €