Auskarų vėrimas – atsakinga procedūra

    Taškelių galia minima jau prieš mūsų erą. Tais laikais auskarus nešiojo tiek vyrai, tiek moterys, dažniausiai kariškiai ir  jūreiviai. o Rytų šalyse  ką tik gimusioms mergaitėms auskarai tapo kone privaloma aprangos dalis. Tačiau auskarai įtakoja ne tik grožį bet ir sveikatą.

Ar pakenksime ne ten įdūrę?

    Ausyje yra labai daug įvairiausių taškų, kurie atsispindi mūsų vidaus organus. Taškai tam tikra prasme atsakingi už tų organų veiklą. Todėl juos veikdami, galime padėti sveikatai, tačiau kyla klausimas, o jei pakenksime? Teoriškai pasakyti, kad ne ten įdūrę pakenksime – galima. Tačiau praktiškai taip nebūna, greičiausiai tik negausime norimo efekto. Tiesiog, jeigu verdami auskarus ne ten įdursime, nebus tokio poveikio, kokio tikėjomės.
    Įvėrus į reikiamą tašką tam tikro metalo auskarus, gali pagerėti regėjimas. Bet tai nėra panacėja. O teigimas, kad įdūrę į akių tašką ką nors sugadinsime, yra tik teorinė prielaida. Pasaulyje kasdien atliekama tūkstančiai kosmetinių ausų operacijų, tačiau vidaus organams nieko nenutinka. Rytų medicinoje teigiama, kad auskarai, įverti į akių tašką, pagerins regėjimą, bet tikrai niekur nerašoma, kad tai gali išgydyti, pavyzdžiui, trumparegystę.

Turime žinoti ką darome prieš apsispręsdami

   Nors mažas vaikutis ne taip čiupinėja, liečia ausis, todėl jos greičiau išgyja, bet pati procedūra būna šiek tiek sudėtingesnė negu vyresniems. Mūsų klinikos gydytoja rekomenduoja pasipuošti auskarais tuomet, kai žmogus supranta, ką daro ir ko nori. Auskarus į ausis Ąžuolyno medicinos klinikoje & SPA veriame nuo 2 metų amžiaus. 

Auskarų vėrimo zonos

    Auskarai veriami ne tik į ausis, bet ir į  kitas kūno vietas tokias kaip: bamba, antakiai, nosis ar lūpos. Šiose zonose auskarai gali būti veriami tik nuo 16 metų ir su tėvų leidimu.

Po procedūrinis periodas

    Pradurtos ausys užgyja apytiksliai per 6–8 savaites. Iš pradžių įveriami specialūs auskarai iš medicininio metalo. Jų geriau neišsiimti porą mėnesių, kad neužsitrauktų skylutė. Žinoma yra svarbi tinkama gijimo priežiūra. Dažniausiai naudojamas spiritas, vandenilio peroksidas arba specialūs dezinfekuojamieji purškalai, losjonai, kurie pašalina nešvarumus, mikroorganizmus. Bene daugiausia rūpesčių gali sukelti auskaras bamboje – gali gyti net metus, o štai liežuvis užgis greičiausiai.
    Ir vis dėlto nusprendus įsiverti auskarus pirmiausia reikia kreiptis į patyrusį, šį darbą išmanantį specialistą, kad po procedūros nekiltų komplikacijų. Pavyzdžiui, pataikius į saulės rezginį, esantį prie bambos, gali sutrikti kepenų, nervų, kraujagyslių veikla. Todėl siūlome pasirinkti tik gydytoją profesionalą,  turintį medicininių žinių, kad nepažeistų kraujagyslių ir kitų organų, nervų. Taip pat svarbu ar patalpa, kurioje atliekama ši procedūra, yra švari ir tvarkinga, ar naudojami sterilūs įrankiai, pirštinės ir kt. 

Ąžuolyno medicinos klinikoje ir SPA auskarus veria gydytoja dermatologė Gintarė Linkevičiūtė.

KAINOS:

Į ausis su šautuvu – 30 Eur 

Į ausis su adata – 40 Eur

Į bambą, lūpą, antakį, liežuvį – 40 Eur

Į intymią zoną – 90–140 Eur

* Į kainą neįeina gydomieji auskarai. 

Auskarų kaina: 

Auskarai į ausis – 5 Eur

Auskarai į kitas zonas – 10 Eur