Viena dažniausių odos problemų – aknė, arba paprastieji spuogai (acne vulgaris). Spuogai ant veido ir paauglystė dažnai žengia kartu, tačiau kartais aknė neapleidžia ir suaugusiųjų. Aknė kamuoja ir pasiekusius brandesnį amžių, ypač, jei paauglystės metais ji nebuvo gydoma, galvojant, kad savaime praeis. Aknės gydymas nėra itin paprastas – tai lėtinė uždegiminė odos liga, reikalaujanti kruopštaus gydymo. Aknės gydymas lazeriu – tai inovatyvus ir ypač veiksmingas būdas siekiant įveikti aknę.

Aknei gydyti naudojamas vienas pažangiausių lazerių – SOLRAY. Lazeris skleidžia 640 nm spindulius, kurie geriausiai veikia uždegimines aknės vietas, nepažeisdami aplinkinių audinių. Uždegimo židinyje sutrinka kraujo apytaka, sumažėja riebalinių liaukų aktyvumas, odos raudonis, todėl oda sveiksta, lygėja ir gražėja. 

Šiuolaikinis AMI kompanijos medicininis lazeris SOLRAY naudoja intensyviai impulsinį šviesos šaltinį (ang. IPL – Intense Pulsed Light). Inovatyvus lazeris naudojamas šioms problemoms spręsti: pigmentinių dėmių šalinimas, kraujagyslių gydymas, spuogų naikinimas (aknės gydymas), plaukų šalinimas.

Atminkite, kad geriausią aknės gydymo metodą parenka gydytojas. Mūsų klinikoje dėl aknės ir kitų odos problemų galite konsultuotis su medicinos mokslų daktare, gydytoja dermatovenerologe Gintare Linkevičiūte.

 

 

Savo darbe visada siekiu, kad pacientas iš kabineto išeitų patenkintas konsultacija, bendravimu ir atlikta procedūra. Nuoširdus ir profesionalus bendravimas su pacientu, kokybiškų paslaugų teikimas, atsakomybė, abipusis pasitikėjimas ir pagarba, tikslus ir greitas problemų sprendimas – tai pagrindiniai mano darbo principai.

Svarbiausios mano kompetencijos sritys – dermatoonkologija, uždegiminės odos ligos, lazerinė bei estetinė medicina. Atlikdama procedūrą, konsultuodama labiausiai vertinu kokybę, todėl vadovaujuosi įrodymais grįsta medicina, įgyta praktika, visada koncentruojuosi į paciento poreikius.“ – Med. m. Dr. Gydytoja dermatovenerologė Gintarė Linkevičiūtė.

 

Aknės gydymo lazeriu nauda

  • Sumažėja spuogų kiekis, odos uždegimas, raudonumas, pagerėja odos būklė ir tekstūra, oda tampa sveikesnė ir lygesnė.
  • Tai ypatingai veiksminga priemonė gydant aknę, ypač derinant su kitais gydymo metodais. Taip rezultatai pasiekiami daug greičiau, nei taikant monoterapiją (tik vieną gydymo būdą).
  • Sumažėja kompleksai dėl išvaizdos, pagerėja ne tik estetinis vaizdas, bet ir psichologinė būklė, labiau pasitikima savimi.

Kam tinkamas spuogų šalinimas lazeriu?

Procedūra tinkama įvairaus amžiaus vyrams ir moterims, kuriems nustatyta aknė.

Kam netinkamas spuogų naikinimas lazeriu?

  • Vartojantiems „Roaccutane“ vaistus.
  • Turintiems pūslelinę (herpes virusas).
  • Gydomoje vietoje esant žaizdoms, infekcijai.
  • Ar procedūra jums tinkama, tiksliau sprendžia gydytojas.

Aknės gydymo eiga

1. Prieš ir po spuogų šalinimo lazeriu 4 savaites reiktų vengti atvirų saulės spindulių, soliariumų, fotosensibilizuojančių vaistų (skatinančių jautrumą šviesai) vartojimo, parą laiko kosmetikos naudojimo (po procedūros).

2. Prieš procedūrą oda nuvaloma, paruošiama gydymui lazeriu.

3. Spuogų naikinimo metu gydytojas lazerio spindulius nutaiko tiesiai į aknės uždegiminį židinį. Aknės gydymas lazeriu nėra labai skausmingas, o dėl įdiegtos šaldymo sistemos diskomfortas dar mažiau juntamas.

4. Po procedūros gali atsirasti šašelių, retesniais atvejais – randelių, odos įtrūkimų. Gali būti matomas paraudimas ar patinimas, kuris praeina po maždaug dviejų dienų.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Aknės gydymo lazeriu rocedūrų skaičius priklauso nuo aknės formos ir sunkumo laipsnio, tačiau paprastai skiriami 4–8 seansai.

Procedūros trukmė

Apie 15–30 min. 

 

Jei jus domina aknės gydymas Kaune, skambinkite numeriu +370 640 45761