Turite svajonę – lygi, švelni, graži ir be plaukelių oda? Vis dėlto, kai pradedate galvoti apie depiliaciją, norite tik giliai atsidusti ir.. daugiau niekada apie tai nebegalvoti. Išeitis – plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu. Lazerio spinduliai sunaikina plauko folikulą, todėl suteikiami ilgalaikiai rezultatai. Aleksandrito lazeris yra pats veiksmingiausias metodas plaukams šalinti, nes jo spinduliuojama 755 nm šviesos banga geriausiai paveikia plaukuose esantį odos pigmentą melaniną, o aplinkiniai audiniai išlieka sveiki ir nepažeisti.

Kuo ypatingas Aleksandrito lazeris?

 • Tai naujausios kartos Aleksandrito lazeris, turintis kelias depiliacijos programas, kurias galima rinktis priklausomai nuo plaukų storio, vietos, depiliuojamo ploto dydžio, todėl plaukų šalinimas bus atliktas efektyviau, greičiau ir saugiau.
 • 755 nm – tai geriausia šviesos banga nepageidaujamiems plaukams šalinti. Pigmentas melaninas randamas ir plaukuose, tad šiuo principu paremta ir depiliacija – melaninas sugeria šviesą, o susidariusi šiluma sunaikina plauko folikulą.
 • Aleksandrito lazeris itin veiksmingai šalina ne tik tamsius, bet ir šviesius, gležnus plaukelius, turinčius nors truputį pigmento. Dauguma kitų lazerių ne taip efektyviai naikina tokio tipo plaukelius, tad šviesiaplaukėms Aleksandrito lazeris yra vienas geriausių variantų plaukams šalinti. 
 • Procedūros metu naudojama šaldymo funkcija, kuri sumažina diskomfortą iki minimalaus lygio.

Kuo Aleksandrito lazeris skiriasi nuo IPL ir diodinio lazerio?

Kalbant apie IPL (intensyvi pulsinė šviesa), svarbu žinoti, kad tai nėra lazeris. Šie prietaisai yra mažesnio galingumo nei lazeriai, dėl to kosmetologai procedūras gali atlikti tik su IPL, o su lazeriais leidžiama dirbti tik specialiai apmokytiems gydytojams. 

Aleksandrito lazerio veikimo principas skiriasi nuo IPL veikimo principo: IPL skleidžia skirtingų ilgių šviesos bangas apimdamas iki 2 mm gylio diapozoną, o lazeris įsiskverbia apie 5–7 mm. Toks IPL veikimo principas padidina nudeginimo ir hiperpigmentacijos tikimybę, nes spinduliai daugiau veikia odos paviršiuje esantį melaniną, o ne plauko folikulo pigmentą. Lazeris veikdamas giliau, sumažina nudegimo ir pigmentacijos tikimybę ir efektyviau naikina plauko folikulus.

Aleksandrito lazeris skleidžia tikslią koncentruotą energiją į plauko svogūnėlius, taip juos sunaikindamas, tačiau nepažeisdamas aplinkinių audinių. Taigi lazeris veikia daugiau gilesniuose odos sluoksniuose, saugiai pasiekdamas tikslą – plauko folikulo melaniną.

Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu taip pat pranašesnis nei su diodiniu lazeriu, nes sukelia mažiau komplikacijų ir yra saugesnis. Diodiniai lazeriai nėra tokie efektyvūs naikinant plonus ir gležnus plaukelius, todėl jiems pašalinti gali prireikti daugiau procedūrų ir kartu skirti daugiau laiko ir pinigų. Taip pat plaukų šalinimas diodiniu lazeriu yra laikomas skausmingesniu būdu nei depiliacija Aleksandrito lazeriu. 

Ar yra dar kitų lazerių, su kuriais galima atlikti depiliaciją?

Mūsų klinikoje plaukų šalinimas gali būti atliktas ir su dar vienu lazeriu – Nd:YAG. Šis Q-Master Plus modelis yra itin galingas ir leidžia pasirinkti net iš keturių bangos ilgių: 532 nm, 585 nm, 650 nm ir 1064 nm. Kiekvienos bangos ilgis prasiskverbia į skirtingus dermos sluoksnius, o tai gydytojui leidžia pritaikyti geriausią metodą problemai išspręsti. 

Depiliacijai gali būti naudojama Nd:YAG 1064 nm banga, kurios gylis po oda siekia net iki 7 mm. Nd:YAG lazeris Q-Master Plus veiksmingai šalina ir tamsesnės odos plaukus, o Q-Switched technologija padeda sugeneruoti galingesnius impulsus, dėl ko sutrumpinamas procedūros laikas (tai ypač aktualu depiliuojant didesnius odos plotus). Veikimo principas panašus kaip ir Aleksandrito lazerio – plauko svogūnėlyje esantis melaninas sugeria šviesą, paverčia ją šiluma ir sunaikina svogūnėlį. 

Taigi, kuris lazeris veiksmingiau šalina plaukelius: Aleksandritas ar Nd:YAG? Iš tiesų, abu lazeriai leidžia pasiekti gerų rezultatų, o kuris bus parinktas depiliacijai – nuspręs gydytojas, atsižvelgęs į jūsų odos ir plauko tipą, plaukuotumą, vietą ir t. t. 

Procedūros nauda

 • Ilgalaikiai rezultatai: apie 80–90 % plaukų folikulų yra sunaikinami.
 • Jokių įaugusių plaukelių, nepatogių ir skausmingų depiliacijos priemonių.
 • Depiliacija lazeriu yra saugi, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai.
 • Sutaupoma ir pinigų, ir laiko: pavyzdžiui, su vašku plaukus šalinti reikia kas mėnesį, o su lazeriu užtenka 4–8 procedūrų.
 • Galima depiliuoti bet kurią kūno sritį.

Kam tinkama procedūra?

Procedūra gali būti atliekama tiek moterims, tiek vyrams, norintiems pašalinti plaukelius įvairiose kūno vietose: nuo kojų, rankų, krūtinės, veido, pažastų, nugaros ir t. t. 

Kontraindikacijos:

 • Nėštumas
 • Įdegis
 • Pažeista, infekuota oda
 • Fotosensibilizuojančių (skatinančių jautrumą šviesai) vaistų vartojimas
 • Pūslelinė

Pasiruošimas procedūrai

Bent 3 savaites iki procedūros nesideginti saulėje, soliariumuose. Prieš procedūrą plaukeliai turi būti nuskusti, bet ne išrauti vaško ar kitomis priemonėmis.

Procedūros eiga

Iš pradžių su gydytoju aptariami lūkesčiai, galimi rezultatai, procedūros eiga, įvertinama oda. Prieš plaukų šalinimą lazeriu oda nudezinfekuojama, depiliuojamoje vietoje užtepama saugančio gelio nuo karščio. Lazerio spinduliai tiksliai nutaikomi į plauko folikulą, kuriame esantis melaninas sugeria spindulius, įkaista ir sunaikina folikulą. 

Po procedūros

 • Kelias dienas depiliuotas vietas pašaldyti ledukais apie 10 minučių. 
 • Apie 4 savaites vengti saulės spindulių ir naudoti apsauginius kremus su aukštu SPF faktoriumi. 
 • Nenaudoti kosmetikos lazerio paveiktose vietose.
 • Teptis gydytojo rekomenduotais regeneraciją skatinančiais tepalais.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Paprastai norimam rezultatui pasiekti reikalingi 4–8 plaukų šalinimo lazeriu seansai maždaug kas mėnesį laiko. Procedūrų skaičių nulemia depiliuojamos odos vieta, plauko spalva, storis ir kitos fizinės ypatybės, todėl tik specialistas gali pasakyti tikslų procedūrų skaičių. 

Reikia žinoti, kad plaukeliams pašalinti neužtenka tik vienos procedūros, nes jie būna skirtingose augimo fazėse. Lazeris geriausiai veikia plaukelius esančius aktyvioje (arba anageno) augimo fazėje, tad kiekvienos procedūros tikslas būtent šioje fazėje esančius plaukelius ir pašalinti.  

Vėliau rezultatui palaikyti užtenka vienos procedūros per metus. Palaikymo procedūra reikalinga, nes organizmas turi savybę atsinaujinti, tad maždaug apie 20 % plaukelių atauga – tik jau kur kas plonesni ir gležnesni.

Procedūros trukmė

Trukmė gali būti nuo 5 iki 30 minučių, priklausomai nuo depiliuojamos vietos. 

Svarbu! Su lazeriais dirbti gali tik gydytojai, kurie turi atitinkamą medicinos kvalifikaciją ir yra apmokyti darbui su lazerine įranga. Mūsų klinikoje depiliaciją lazeriu atlieka licencijuota gydytoja, kuri saugiai atliks lazerines procedūras.