Plaukų šalinimas lazeriu gali tapti vienu geriausiu jūsų sprendimu, palengvinsiančiu grožio rutiną ir leisiančiu pamiršti kitų depiliacijos metodų nepatogumus ir trumpalaikį rezultatą. Su naujausios kartos lazeriu SOLRAY efektyviai naikinamas pats plauko folikulas, taigi užtikrinamas ilgalaikis rezultatas. Plaukų šalinimo lazeris SOLRAY turi 755 nm aleksandrito bangą, todėl tai vienas geriausių būdų šalinti plaukelius, ypač šviesiaodėms. Lazeris veikia tik plauko folikulą, t. y. lazerio spindulius sugeria plauko folikule esantis melaninas, kuris dėl šiluminio efekto įkaista ir sunyksta, o aplinkiniai audiniai išlieka sveiki ir nepažeisti.

SOLRAY lazerio pranašumai:

 • Tai naujausios kartos lazeris turintis 755 nm aleksandrito bangos ilgį, kuris yra vienas geriausių pasirinkimų šviesiaodėms, norinčioms pasišalinti nepageidaujamus plaukelius. Tokio ilgio banga po oda prasiskverbia apie 5–7 mm ir veiksmingai pasiekia plauko folikulą.
 • Lazeris turi kelias depiliacijos programas, kurias galima rinktis priklausomai nuo plaukų storio, vietos, depiliuojamo ploto dydžio. Lazerio parametrai leidžia gydytojui varijuoti pagal situaciją ir užtikrina, kad plaukų šalinimas lazeriu bus atliktas efektyviau, greičiau ir saugiau.
 • Gydytojas, pagal poreikį, gali rinktis 640 nm bangos ilgį storiems ir ploniems plaukams bei 690 nm bangos ilgį storiems plaukams, taip užtikrinant, kad depiliuojami odos plotai tikrai liktų be plaukelių.
 • Lazeris itin veiksmingai šalina ne tik tamsius, bet ir šviesius, gležnus plaukelius, turinčius nors truputį pigmento. Šviesių plaukelių šalinimo efektyvumą lazeriu būtent ir užtikrina 755 nm aleksandrito banga – dauguma kitų lazerių ne taip gerai naikina tokio tipo plaukelius.
 • Procedūros metu naudojama reguliuojama šaldymo funkcija, kuri sumažina diskomfortą iki minimalaus lygio.

Ar plaukų šalinimas lazeriu gali būti atliktas su kitu lazeriu?

Mūsų klinikoje depiliacija lazeriu gali būti atlikta su Q-Master Plus Nd:YAG lazeriu. Šis Q-Master Plus modelis yra itin galingas ir leidžia pasirinkti net iš keturių bangos ilgių: 532 nm, 585 nm, 650 nm ir 1064 nm. Kiekvienos bangos ilgis prasiskverbia į skirtingus dermos sluoksnius ir veikia skirtingas odos problemas.

Depiliacijai gali būti naudojama 1064 nm ilgio Nd:YAG banga, kurios gylis po oda siekia net iki 7 mm, tad užtikrinama efektyvi plauko folikulo destrukcija. Nd:YAG lazeris Q-Master Plus veiksmingai šalina ir tamsesnės odos plaukus, o Q-Switched technologija padeda sugeneruoti galingesnius impulsus, dėl ko sutrumpinamas procedūros laikas (tai ypač aktualu depiliuojant didesnius odos plotus).

Su kuriuo lazeriu bus atliekama depiliacija, sprendžia gydytojas, atsižvelgęs į jūsų odos ir plauko tipą, plaukuotumą, vietą ir t. t.

Procedūros nauda

 • Plaukų šalinimas lazeriu užtikrina ilgalaikius rezultatus: apie 80–90 % plauko folikulų yra sunaikinami.
 • Depiliacija lazeriu yra saugi, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai. Daugiau nebekamuoja įaugę plaukeliai, nebereikia naudoti nepatogių ir skausmingų depiliacijos priemonių.
 • Sutaupoma laiko, o ilgalaikėje perspektyvoje ir pinigų: pavyzdžiui, su vašku plaukus šalinti reikia kas mėnesį, o su lazeriu užtenka 4–12 procedūrų, taip pat su lazeriu galima depiliuoti bet kurią kūno sritį.

Kam tinkama ši procedūra?

 • Procedūra gali būti atliekama tiek moterims, tiek vyrams, norintiems pašalinti plaukelius įvairiose kūno vietose: nuo kojų, rankų, krūtinės, veido, pažastų, nugaros ir t. t.

Kam netinkama ši procedūra?

 • Nėščiosioms
 • Esant įdegusiai ar pažeistai, infekuotai odai, pūslelinei
 • Vartojant fotosensibilizuojančių (skatinančių jautrumą šviesai) vaistus

Procedūros eiga

 1. Bent 3 savaites iki procedūros nesideginti saulėje, soliariumuose. Prieš procedūrą plaukeliai turi būti nuskusti, bet ne išrauti vaško ar kitomis priemonėmis.

 2. Prieš procedūrą su gydytoju aptariami lūkesčiai, galimi rezultatai, procedūros eiga, įvertinama depiliuojamos odos būklė.

 3. Oda paruošiama procedūrai, depiliuojamoje vietoje užtepama saugančio gelio nuo karščio, pasirūpinama apsauginiais akiniais.

 4. Lazerio spinduliai tiksliai nutaikomi į plauko folikulą, kuriame esantis melaninas sugeria spindulius, įkaista ir sunaikina folikulą.

 5. Po procedūros rekomenduojama kelias dienas depiliuotas vietas apie 10 minučių pašaldyti ledukais, apie 4 savaites vengti saulės spindulių ir naudoti apsauginius kremus su aukštu SPF faktoriumi, nenaudoti kosmetikos lazerio paveiktose vietose ir taip pat teptis gydytojo rekomenduotais odos regeneraciją skatinančiais tepalais.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Paprastai norimam rezultatui pasiekti reikalingi 4–12 plaukų šalinimo lazeriu seansai maždaug kas 4–6 savaites. Procedūrų skaičių nulemia depiliuojamos odos vieta, plauko spalva, storis ir kitos fizinės ypatybės, todėl tik specialistas gali pasakyti tikslų procedūrų skaičių.

Svarbu paminėti, kad plaukeliams pašalinti neužtenka tik vienos procedūros, nes jie būna skirtingose augimo fazėse. Lazeris geriausiai veikia plaukelius esančius aktyvioje (arba anageno) augimo fazėje, tad kiekvienos procedūros tikslas būtent šioje fazėje pašalinti esančius plaukelius.  

Vėliau rezultatui palaikyti užtenka vienos procedūros per metus. Palaikymo procedūra reikalinga, nes organizmas turi savybę atsinaujinti, tad maždaug apie 20 % plaukelių atauga – tik jau kur kas plonesni ir gležnesni.

Procedūros trukmė

Trukmė gali būti nuo 5 iki 30 minučių, priklausomai nuo depiliuojamos vietos.

Svarbu! Su lazeriais dirbti gali tik gydytojai, kurie turi atitinkamą medicinos kvalifikaciją ir yra apmokyti darbui su lazerine įranga. Mūsų klinikoje depiliaciją lazeriu atlieka licencijuoti gydytojai, tad užtikrinamas lazerinių procedūrų saugumas.