Kaip veikia botulino injekcijos?

Botulino injekcijos blokuoja į raumenis siunčiamus nervų signalus. Kūno vieta, o tiksliau raumuo, į kurį buvo suleista botulino, negali susitraukti, taigi raukšlės atsipalaiduoja ir suminkštėja.

Botulino injekcijos dažniausiai lygina „emocines“ arba, kitaip tariant, mimikos raukšles: juoko, pykčio, taip pat kaktoje dažnai susidarančios vertikalias ir skersines raukšles. Atkreiptinas dėmesys, kad botulino injekcijomis negali būti koreguojamos tam tikros veido raukšlės, pavyzdžiui, nosies-lūpų raukšlė.

Botulino injekcijomis taip pat sėkmingai gydomas padidėjęs, diskomfortą keliantis prakaitavimas: delnų, padų ar pažastų srityse. Tokiu atveju, botulinas leidžiamas į delnų, padų ar pažastų sritį. Procedūros, mažinančios prakaitavimą yra veiksmingos, nes prakaitavimas sumažėja apie 8 kartus.

Indikacijos

  • Kaktos horizontalios, tarpuakio, pykčio raukšlės
  • Paakių raukšles, akių „žąsies kojelių“ raukšlės
  • Smakro, kaklo, dekoltė raukšlės
  • Hiperhidrozė, padidėjęs prakaitavimas

Kontraindikacijos

  • Nėštumas, žindymas
  • Neurologiniai raumenų susirgimai
  • Odos uždegiminiai procesai numatomose injekcijų srityse
  • Alerginės reakcijos botulino toksino preparatams arba baltymams

Procedūros eiga

1. Dvi savaites iki procedūros patartina susilaikyti nuo aspirino ir kitų uždegimą mažinančių vaistų vartojimo, tai padeda išvengti kraujosruvų po procedūros. Taip pat bent savaitę laiko iki procedūros patartina susilaikyti nuo alkoholio vartojimo.

2. Gydytojas įvertina odos būklę, paruošia odą botulino injekcijoms.

3. Itin plona adata botulino injekcija suleidžiama į probleminę vietą.

4. Dažniausias po botulino toksino injekcijos pasitaikantis šalutinis poveikis yra laikinų mėlynių atsiradimas. Gali atsirasti laikinas galvos skausmas, kuris praeina per 24–48 valandas. Atlikus botulino toksino injekcijos procedūrą, patartina paveikto odos ploto netrinti ir neliesti, kad botulinas „neišsivaikščiotų“ odoje.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Rezultatas matomas iš karto ir trunka nuo 3 iki 12 mėnesių. Kartojant procedūras, poveikis turėtų palaipsniui ilgėti, tačiau, nusprendus nebetaikyti šios procedūros, raumenų veikla visiškai atsistato ir ilgainiui raukšlės vėl išryškėja.

Procedūros trukmė

Apie 20–30 min.

Kainoraštis:

Botulino toksino injekcijos

Žandikaulio linija
nuo 120 €
Kaktos horizontalios raukšlės
nuo 120 €
Tarpuakio, rūpesčio raukšlės
nuo 120 €
Raukšlės aplink akis
nuo 120 €
Smakro raukšlė
nuo 120 €
Kaklo raukšlės
nuo 120 €
Dekolte raukšlės
nuo 120 €