Kaip veikia botulino injekcijos ?

Botulino injekcija blokuoja į raumenis siunčiamus nervų signalus. Kūno vieta, o tiksliau raumuo, į kurį buvo suleista botulino, negali susitraukti, taigi raukšlės atsipalaiduoja ir suminkštėja.
Botulino injekcijomis dažniausiai gydomos „emocinės“ arba kitaip tariant, mimikos raukšlės: juoko ir pykčio, taip pat kaktoje dažnai susidarančios vertikalios ir skersinės raukšlės. Atkreiptinas dėmesys, kad botulino injekcijomis negali būti koreguojamos veido raukšlės, pavyzdžiui, nosies–lūpų raukšlė.
Botulino injekcijomis, taip pat sėkmingai gydomas padidėjęs, diskomfortą keliantis prakaitavimas: delnų, padų ar pažastų srityse. Tokiu atveju, botulinas leidžiamas į delnų, padų ar pažastų sritį. Procedūros, mažinančios prakaitavimą yra veiksmingos, nes prakaitavimas sumažėja apie 8 kartus.

Kaip atliekamos procedūros?

Botulino toksino injekcinėms procedūroms ypatingo pasiruošimo nereikia, tačiau dvi savaites iki procedūros patartina susilaikyti nuo aspirino ir kitų uždegimą mažinančių vaistų vartojimo, tai padeda išvengti kraujosruvų po procedūros. Taip pat, patartina susilaikyti nuo alkoholio vartojimo, bent jau savaitę laiko iki procedūros.
Botulino injekcija atliekama labai greitai, trunka iki 20 - 30 minučių.  Procedūra yra beveik beskausmė, botulinas į odą suleidžiamas itin plona adata, o plotas į kurį bus leidžiamas toksinas yra patepamas skausmą malšinančiu (anestezuojančiu) tepalu.
Botulino toksino injekcijų poveikis yra laikinas ir trunka nuo 3 iki 12 mėnesių. Kartojant procedūras, poveikis turėtų palaipsniui ilgėti, tačiau, nusprendus nebetaikyti šios procedūros, raumenų veikla visiškai atsistato ir ilgainiui raukšlės vėl išryškėja.
Dažniausias po botulino toksino injekcijos pasitaikantis šalutinis poveikis yra laikinų mėlynių atsiradimas. Gali atsirasti laikinas galvos skausmas, kuris praeina per per 24–48 valandas. Atlikus botulino toksino injekcijos procedūrą, patartina paveikto odos ploto netrinti ir neliesti, kad botulinas „neišsivaikščiotų“ odoje.

Procedūros privalumai

 • Procedūra padės išspręsti raukšlės susidarymo priežastį ir ją panaikinti, o ne paprasčiausiai užmaskuoti raukšlę.
 • Gaunamas ilgalaikis rezultatas. Priklausomai nuo odos būklės, injekcija veikia nuo 3 iki 12 mėnesių.
 • Procedūra yra greita ir jai nereikia jokio specialaus pasiruošimo.
 • Nėra reabilitacinio laikotarpio po procedūros – galite iškart grįžti į kasdienį ritmą.

Kontraindikacijos procedūrai:

Botulino injekcijų patartina vengti nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims, sergantiems neorologinėmis ligomis.

Kada rekomenduojamos botulino injekcijos?

Procedūra rekomenduojama norint panaikinti:

 • Kaktos horizontalias raukšles;
 • Tarpuakio, pykčio raukšles;
 • Paakių raukšles;
 • Akių "žąsies kojelių“ raukšles;
 • Smakro raukšles;
 • Kaklo raukšles;
 • Dekoltė raukšles.
Kainoraštis: