Šlapimo nelaikymas – tai viena labiausiai moteris kamuojančių problemų. Nevalingai pratekantis šlapimas izoliuoja moteris nuo socialinio gyvenimo, sukelia nerimą, gėdą, nenorą turėti lytinių santykių su antrąją puse. Atpažįstate save? Šiuolaikinės medicinos dėka šlapimo nelaikymas gali būti įveikiamas ar smarkiai sumažinami jo simptomai. Tai leidžia vėl mėgautis gyvenimo malonumais ir pajusti sugrįžtantį džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi.

Dažniausi moterų šlapimo nelaikymo tipai ir priežastys

  1. Įtampos šlapimo nelaikymas (fizinio krūvio metu)

Jei jaučiate, kaip nevalingai prateka šlapimas juokiantis, čiaudint, kosint ar kito fizinio krūvio metu, greičiausiai to priežastis – įtampos šlapimo nelaikymas. Šlapimas prateka, kai pilvo srityje padidėja slėgis, o dėl nusilpusių dubens raumenų, jis tinkamai nesustabdomas.

Dažniausios įtampos šlapimo nelaikymo priežastys:

  • silpni dubens raumenys;
  • nėštumas, dažni gimdymai;
  • nutukimas;
  • lėtinės šlapimo sistemos ligos.
  1. Dirgli šlapimo pūslė (skubos šlapimo nelaikymas)

Šiam tipui būdingas staigus noras šlapintis ir negalėjimas sulaikyti tėkmės. Esant dirgliai šlapimo pūslei gali ištekėti gana didelis kiekis šlapimo, taip pat noras pasišlapinti čia ir dabar kyla ir tais atvejais, kai šlapimo sukaupta nedaug.

Dirglios šlapimo pūslės priežastys:

  • šlapimo pūslės hiperaktyvumas, sutrikus neurologinei kontrolei (toks sutrikimas gali atsirasti galvos / smegenų traumos ar šlapimo sistemos ligų atveju).
  1. Mišrus šlapimo nelaikymas

Šiam tipui būdingas dviejų šlapimo nelaikymo tipų derinys: įtampos šlapimo nelaikymas ir dirgli šlapimo pūslė. Paprastai kažkuris vienas tipas būna išreikštas labiau.

Šlapimo nelaikymo gydymas

Šlapimo nelaikymas gali būti gydomas įvairiais metodais: vaistais, operacijomis, makšties pesarais (žiedais), netgi tam tikrais tarpvietės ir dubens raumenų pratimais. Daug modernesni ir veiksmingesni šlapimo nelaikymo gydymo būdai – lazeris ir radijo dažnis. Tai sveikatą tausojantys, pažangūs ir ypač veiksmingi metodai, gydantys šlapimo nelaikymą, kurie taikomi ir mūsų klinikoje. Kaip lazeris ir radijo dažnis gydo šlapimo nelaikymą?

1. Šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu. Gydymas atliekamas su vienu pažangiausių rinkoje AMI kompanijos CO2 lazeriu BX300. Tai vienintelis lazeris Lietuvoje, turintis automatinį režimą, kurio dėka makšties sienelė kruopščiai intervuojama ir nustatomas šviesos bangos intervencijos gylis. Tokios lazerio techninės savybės užtikrina, kad gydymas bus atliktas preciziškai, nepažeidus aplinkinių audinių.

Lazeris, sukeldamas šiluminį efektą, veikia makšties audinius: suaktyvėja kolageno gamyba, susitraukia elastino skaidulos, formuojasi naujos kraujagyslės. Lazerio paskatinti, makšties audiniai atsinaujina, sustangrėja ir sutvirtėja. Taip šlapimo pūslei ir kitiems dubens organams suteikiama geresnė atrama, sumažėja ar visai išnyksta šlapimo nelaikymas.

2. Šlapimo nelaikymo gydymas radijo dažniu. INDIBA® Deep Care radijo dažnio aparatas, taip pat skatina makšties audinių regeneraciją, tik naudodamas 448 kHz radijo dažnį, kuris moksliniais tyrimais įrodytas kaip optimaliai stimuliuojantis ląstelių atsinaujinimo veiklą. Radijo dažnis padidina ląstelių membranų pralaidumą, jonų migraciją – taip susinormalizuoja ląstelių veikla. Susidariusi šiluma suaktyvina kraujotaką, audiniai geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis, stimuliuojama kolageno gamyba. Šie procesai sustangrina ir sutvirtina makšties audinius, dėl ko sumažėja ar išnyksta šlapimo nelaikymo simptomai.

Šiuos du metodus galima kombinuoti, tačiau tinkamiausią šlapimo nelaikymo gydymo metodą parenka gydytojas ginekologas, atlikęs apžiūrą ir įvertinęs situaciją. Mūsų klinikoje šlapimo nelaikymą gydo medicinos mokslų daktarė, akušerė ginekologė Lina Čiaplinskienė. Gydytoja yra daugiau nei 20-ties publikacijų bendraautorė, skaitė ne vieną žodinį pranešimą mokslinėse konferencijose ginekologinėmis temomis, nuolat dalyvauja stažuotėse, už mokslinius pasiekimus yra gavusi jaunojo mokslininko apdovanojimą ir yra kitaip pasižymėjusi mokslinėje veikloje.

Daugiau informacijos apie šlapimo nelaikymo gydymą rasite paspaudę čia.