Gyvenimo ciklai keičia intymius pojūčius

Sakoma, kad jei meilužis geras, moteris neturi seksualinių problemų. Tačiau šis posakis - tik dalis tiesos. Jei moteris turi ginekologinių negalavimų arba jos lytiniai organai optimaliai nefunkcionuoja (dėl įvairiausių priežasčių), nepadės nei karščiausias macho.

Tikriausiai sutiksite, kad seksas – ne vanduo ir ne maistas, galima sėkmingai gyventi ir be jo. Ilgą laiką gyvenant celibate pamirštama, kad meilės žaidimai pakelia pasitikėjimą savimi, išvaiko depresiją, pagerina bendrą savijautą, didina energiją ir kūrybiškumą. Daugelis moterų, kurioms kyla lytinio gyvenimo problemų, netgi nelaiko to sutrikimu ir nenagrinėja savo nepasitenkinimo giluminių priežasčių. Vis dėlto, vertėtų atvirai savęs paklausti: kodėl lytiniai santykiai nebeteikia man malonumo?

Moterims tenka daugiau, įvairesnių lytinės disfunkcijos sutrikimų nei vyrams. Netgi tokie natūralūs gyvenimo ciklai kaip nėštumas ar menopauzė gali veikti intymius pojūčius ir sukelti nenorą turėti lytinių santykių.

Yra daug būdų pagerinti vyrų erekcijos sutrikimams, deja, pasirinkimas moterims kur kas skurdesnis. Dažniausiai gydytojų rekomendacijos nėra labai veiksmingos, o apie naujausius inovatyvius sprendimus moterys nėra informuojamos.

Pasirinkite tinkamą specialistą

Makšties sausumas, atrofija, lichensklerozė, šlapimo nelaikymas – tai tik keli moteris kamuojantys susirgimai. Dažnai pasitaiko lytinio gyvenimo disfunkcijos: orgazmo nebuvimas, sumažėjęs libido, nenoras mylėtis dėl patiriamo skausmo makštyje. Gaila, bet dauguma moterų nemano, kad tai problema, kurią reiktų spręsti. Į „Ąžuolyno medicinos kliniką ir SPA“, įsikūrusią Kaune, moterys užsuka ne tik atlikti estetinės ginekologijos procedūrų, bet ir pasikonsultuoti su čia dirbančia gydytoja ginekologe – seksologe Lina Čiaplinskiene. Dauguma moterų net nežino, kad apie kylančius intymaus gyvenimo nesklandumus turėtų žinoti jų šeimos gydytojas, kuris privalo pasiūlyti tinkamą sprendimą, be to, profesionalaus seksologo konsultacija, gauta laiku, padėtų išspręsti daugelį problemų, užbėgtų už akių didesniems nusivylimams, garantuotų kokybiškiausią gydymo planą.

JAV atliktas tyrimas atskleidė, kad tik apie 14 proc. moterų iš viso kada nors yra kalbėjusios su savo gydytoju apie seksą. Keturios iš dešimties moterų kenčia dėl lytinių santykių disfunkcijos, tačiau tik viena iš jų drįsta apie tai prabilti. Nėra abejonės, kad seksualinės žinios padeda siekti geresnio pasitenkinimo, bet jei moters kūnas neatsiliepia taip, kaip turėtų – moteris ir toliau nesimėgaus kokybiškais lytiniais santykiais.

Išsigelbėjimas – inovatyvi PRP terapija

Lietuvoje jau keletą metų atliekama procedūra, kuri gydo ginekologines ligas ir padeda šalinti intymaus gyvenimo problemas tiek moterims, tiek vyrams. Prancūzijoje žinias gilinusi medikė L.Čiaplinskienė teigė, kad puikių rezultatų padeda pasiekti inovatyvi kraujo plazmos terapija su hialuronu (PRP HA). Tą patvirtina ir naujausi moksliniai tyrimai – PRP yra saugus ir efektyvus būdas, padedantis pagerinti seksualinę funkciją. Jau anksčiau PRP terapija buvo pasitelkta ortopedijoje, sporto medicinoje, gydant žaizdas, po dantų operacijų, dermatologijoje, o šios procedūros rezultatai – puikūs ir daug žadantys. Dabar ši inovatyvi technologija skinasi kelią estetinėje ginekologijoje ir leidžia moterims džiaugtis pagerėjusiu seksualiniu gyvenimu.

JAV klinikoje, kur analogiška terapija atliekama jau daugiau kaip 10 metų, pagal pacienčių apklausą atliktas tyrimas parodė, kad jau po pirmos procedūros pastebimas 65 proc. teigiamas rezultatas, kuris išauga iki 85-90 proc. po dviejų terapijų.

PRP procedūros metu „įjungiama“ organizmo savigydos funkcija, todėl tai yra kur kas saugesnis gydymo būdas už iki šiol moterims siūlytą hormonų terapiją. „Džiugu, kad moterims, kamuojamoms seksualinės disfukcijos, galime pasiūlyti saugią, paprastą ir beveik beskausmę procedūrą, nepalikdami jų kovoti vienumoje, nes tokio pobūdžio problemos veikia šeimos gyvenimą ir santykius“, - teigė gydytojas Charles Runels, šios procedūros išradėjas.

Neskausminga ir saugi procedūra

PRP pagrindinė veiksmingoji medžiaga yra paciento kraujas, tiksliau, trombocitais praturtinta kraujo plazma. Trombocitai yra atsakingi už žaizdų gijimą ir audinių atsinaujinimą, tad tikslingai nukreipti, gali išspręsti daugybę problemų.

Tai yra neinvazinė ir chirurginio įsikišimo nereikalaujanti procedūra, nesukelianti šalutinių reiškinių ar alergijų. „Ąžuolyno medicinos klinikoje ir SPA“ Kaune šiai procedūrai naudojami aukščiausios kokybės klinikiniais tyrimais patvirtinti Šveicarijos gamintojo „Regen Lab“ preparatai ir įranga. Gydytoja L.Čiaplinskienė pabrėžė, kad PRP terapija tinkama įvairiems ginekologiniams susirgimams ir lytiniams negalavimams gydyti: „Šiuo metodu gali būti gydomos lyties organų ligos, pavyzdžiui, makšties atrofija (deginimo jausmas, niežėjimas, perštėjimas); seksualinės funkcijos sutrikimai: skausmas lytinių santykių metu, lytinio susijaudinimo sumažėjimas, sunkumas pasiekti orgazmą, lėtinės makšties infekcijos (dažnai pasikartojantis makšties grybelis ar nespecifinės kilmės lėtiniai makšties uždegimai)“.