Nudepiliuota kojų, bikinio zonos, pažastų ir kai kurių kitų kūno vietų oda siejama su estetika, o kartais net su higiena. Nepageidaujamų plaukelių šalinimu ypač rūpinasi moterys, siekdamos estetinio įvaizdžio. Deja, kartais šį įvaizdį tampa sunku palaikyti, kai pasireiškia padidėjęs plaukuotumas. Tačiau gausesnis plaukelių kiekis moterims nei įprasta, gali ne tik apsunkinti depiliaciją, bet ir pranašauti sveikatos sutrikimus.

Padidėjęs plaukuotumas – ne vien kosmetinė problema

Padidėjęs plaukuotumas moterims, arba hirsutizmas – tai storų, tamsių ir šiurkščių plaukelių augimas kūno vietose, kuriose paprastai plaukai auga vyrams.  Plaukuota krūtinė, nugara, smakras – šių sričių plaukuotumas vyrams yra būdingas iš prigimties. Moterims, pasireiškus vyriško tipo plaukuotumui, gali reikšti ne tik kosmetinę ir estetinę problemą, bet ir sveikatos sutrikimus.

Galimos padidėjusio plaukuotumo moterims priežastys:

 • Genetika. Rasė ir tautybė gali lemti padidėjusį plaukelių skaičių, pavyzdžiui, Vidurio Rytų ir ispanakalbių šalių gyventojams įprastas didesnis plaukuotumas, kuris neaplenkia ir moterų.
 • Policistinių kiaušidžių sindromas (PKS). Tai hormonų disbalanso sukeltas sutrikimas, kurio vienas iš simptomų yra vyriško tipo plaukuotumas. Šį sutrikimą galima atpažinti ir iš kitų požymių: nereguliarios mėnesinės, ovuliacijos nebuvimas, cistos kiaušidėse, nevaisingumas. Tai viena dažniausių padidėjusio plaukuotumo priežasčių.
 • Antinksčių sutrikimai. Jei per 6 mėnesius staiga padidėjo plaukuotumas, tai gali byloti apie antinksčių auglį, Kušingo ligą ar kitus šio organo sutrikimus.
 • Hormonų pusiausvyros sutrikimai. Moters organizmui aktyviau išskiriant testosteroną, padidėja plaukuotumas veido srityje, o galvos srityje pasireiškia plaukų retėjimas. Šis sutrikimas gali pasireikšti prasidėjus menopauzei. Tam tikri hormonų pokyčiai ir su tuo susijusį plaukuotumą gali lemti nėštumas, tačiau po kurio laiko viskas susinormalizuoja.
 • Vaistai. Kai kurių medikamentų šalutinis poveikis gali pasireikšti plaukuotumu, pavyzdžiui, vartojant anabolinius steroidus, testosterono preparatus, priemones, skatinančias plaukų augimą.
 • Idiopatinis hirsutizmas. Kartais priežasčių, dėl ko gausiau pradėjo augti tamsūs, stori plaukeliai, nerandama. Tokiu atveju moterims diagnozuojamas idiopatinis hirsutizmas.

Ką daryti, jeigu susiduriate su padidėjusiu plaukuotumu? Tokiu atveju geriausia kreiptis į gydytoją ginekologą arba endokrinologą, kad išsiaiškintumėte sutrikimo priežastį. Mūsų klinikoje jus gali pakonsultuoti abiejų sričių specialistai: medicinos mokslų daktarė, akušerė ginekologė Lina Čiaplinskienė ir endokrinologė Jūratė Lašienė.

Lazeris – veiksminga pagalba kovojant su padidėjusiu plaukuotumu

Padidėjęs plaukuotumas paveikia ir psichologiškai, kai gėdijamasi savo kūno, išvaizdos, vengiama nusirengti. Susidūrus su šia problema, tenka skirti daugiau laiko ir pinigų depiliacijai, kuri dažnai suteikia tik trumpalaikius rezultatus ar, skutimo atveju, net nėra labai efektyvi. Plaukelių šalinimas lazeriu gali tapti tikru išsigelbėjimu, kovojant su padidėjusiu plaukuotumu.

Depiliacijos lazeriu privalumai:

 • Lazeris sunaikina patį plauko folikulą, kuriame esantis melaninas sugeria lazerio spindulius, o susidariusi šiluma paskatina folikulo destrukciją. Kurso metu sunaikinama apie 80–90 % plauko folikulų, todėl tai vienas efektyviausių depiliacijos metodų.
 • Atlikus visą plaukų šalinimo kursą, vėliau užtenka vienos palaikomosios procedūros į metus.
 • Depiliacija lazeriu galima daugelyje kūno vietų, net ir ant veido.
 • Plaukelių šalinimas lazeriu nėra visiškai beskausmė procedūra, tačiau ji laikoma ne tokia skausminga kaip depiliacija vašku. Be to, šalinant plaukus lazeriu, oda šaldoma.
 • Šalindami plaukus lazeriu, nesusidursite su įaugusiais plaukeliais.
 • Plaukeliai atauga ne tokie stori ir aštrūs.
 • Ilgalaikėje perspektyvoje sutaupote pinigų ir laiko, taip pat sumažinsite psichologinį diskomfortą dėl didelio plaukuotumo.

Su kokiais lazeriais atliekamas plaukelių šalinimas mūsų klinikoje?

Mūsų klinikoje depiliacija lazeriu atliekama su naujausios kartos lazeriais: SOLRAY ir Q-Master Plus. SOLRAY lazeris turi aleksandrito funkciją, t. y. skleidžia 755 nm bangos ilgį, kuris prasiskverbia iki plauko folikulo (5–7 mm po oda) ir efektyviai naikina tiek tamsius, tiek šviesius plaukus. Lazeris turi integruotas programas pagal depiliuojamas zonas, plotį ir plaukų storį, taip pat reguliuojamą šaldymo sistemą, kurios žemiausia temperatūra siekia iki 0 °C. Esant poreikiui, gali būti parinktas ir visiškai beskausmis depiliacijos režimas, tačiau tokiu atveju reikalinga daugiau procedūrų.

Q-Master Plus lazeris skleidžia 1064 nm Nd:YAG bangą, kurios gylis po oda siekia net iki 7 mm. Nd:YAG lazeris veiksmingai šalina ir tamsius plaukus, o įdiegta Q-Switched technologija sugeneruoja galingesnius impulsus, dėl ko procedūros laikas sutrumpėja (tai ypač aktualu depiliuojant didesnius odos plotus). Kokiu lazeriu bus atlikta procedūra, sprendžia gydytojas, atsižvelgęs į jūsų odos ir plauko tipą, plaukuotumą, vietą ir t. t. 

Daugiau apie procedūrą galite sužinoti paspaudę čia.