Kaip didelis karštis, taip ir spaudžiantis šaltukas daro neigiamą poveikį odai, todėl odos priežiūra žiemą turi būti kiek kitokia nei vasarą. Žiemą dažniausiai susiduriama su veido odos sausumu ir šerpetojimu, tačiau, jei vadovausitės šūkiu pokyčiai už lango – pokyčiai ir odos priežiūroje, šios problemos galite išvengti. Taigi pateikiame penkis patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo sausumo ir palengvins odos priežiūrą žiemą.

1. Pakeiskite veido odos priežiūros priemones į labiau maitinančias

Veido odos priežiūra žiemą, susidedanti tik iš lengvos konsistencijos priemonių, nebus itin efektyvi kovojant su sausumu. Šaltuoju metų laiku siūloma drėkinamuosius kremus iškeisti į maitinamuosius, papildytus aliejais, arba vandens pagrindo drėkinamuosius kremus naudoti ryte, o vakare tepti maitinantį.

Į savo odos priežiūros rutiną įveskite ir serumus, ampules, kaukes, kurios papildomai drėkintų odą, mažintų sausumą, ramintų. Glicerinas, keramidai, hialurono rūgštis, alavijas, pantenolis – tai medžiagos, kurios apsaugos visų tipų odą nuo išsausėjimo.

Taip pat peržvelkite kokius prausiklius naudojate: putų tipo prausikliai gali pernelyg išsausinti odą, todėl juos geriau keisti į kreminio arba aliejinio pagrindo prausiklius. 

2. Apsilankykite pas kosmetologę

Profesionali kosmetologė nustatys jūsų odos tipą, įvertins jos būklę, parinks tinkamiausias procedūras ir priemones, pateiks rekomendacijas, kaip rūpintis savo oda tiek žiemą, tiek kitais metų laikais. Taip išvengsite nepageidaujamų padarinių odai ir išmoksite tinkamai ją prižiūrėti. 

Mūsų klinikos kosmetologės jums ne tik papasakos apie odos priežiūrą, bet ir atliks jūsų odos tipui ir būklei tinkančias procedūras su profesionaliomis kosmetinėmis priemonėmis, kurios drėkins, stangrins, ramins ar kitaip puoselės odą. Taigi į savo odos priežiūrą įtraukite ir vizitus pas kosmetologę. Procedūrų sąrašą galite rasti paspaudę čia ir čia

Jeigu turite rimtesnių odos problemų, pavyzdžiui, veido raudonį ar aknę, tada rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją dermatologą. Tokioms problemoms spręsti dažnai reikalingas medikamentinis gydymas, kurį gali paskirti tik gydytojas. Mūsų klinikoje dėl odos problemų konsultuoja medicinos mokslų daktarė, dermatovenerologė Gintarė Linkevičiūtė.

3. Žiema – puikus laikas lazerinėms procedūroms

Odos priežiūra žiemą nebūtinai turi susidėti tik iš kremų! Šaltasis metų laikas labai tinkamas tokioms lazerinėms procedūroms kaip:

Priežastis, dėl kurios rekomenduojama šias lazerines procedūras atlikti šaltuoju metų laikotarpiu, yra ta, kad žiemą paprasčiau saugotis nuo saulės. Po lazerinių procedūrų rekomenduojama bent kelias savaites ar ilgiau vengti saulės spindulių, naudoti nuo saulės kremus, neiti į soliariumus, kad neatsirastų pigmentinių dėmių, būtų išvengta odos sudirgimo. 

Taip pat ruošiantis procedūrai su lazeriu, geriausia, jei oda nebūna smarkiai įdegusi. Be to, vasarą nešiojame atviresnius rūbus, todėl pasirūpinę odos priežiūra žiemą, pasitiksime vasarą su dar gražesne oda. 

4. Naudokite nuo saulės kremą

Kremas nuo saulės žiemą būtinas ne tik po lazerinių procedūrų, bet ir kasdienai. Tai, kad per pilkus debesis ir darganą nematome saulės, nereiškia, kad ji nežaloja mūsų odos. Saulės spinduliai skatina atsirasti pigmentines dėmes ir greičiau senti odą, o nuo balto sniego atsispindi apie 80 % saulės spindulių, kurie gali paveikti odą. Saulės kremas su aukštu SPF faktoriumi ypatingai reikalingas mėgstantiems žiemos pramogas lauke, pavyzdžiui, slidinėjimą.

5. Venkite karšto vandens

Pagunda mirkti karštoje vonioje ar pasilepinti karštu dušu žiemą tikrai didelė. Tačiau jei norite, kad oda būtų sveika ir neišsausėjusi, šiai pagundai teks atsispirti. Karštas vanduo labai sausina odą, todėl ji gali sutrūkinėti, parausti. Tiek veidui, tiek kūnui prausti vietoje karšto vandens geriau naudokite drungną vandenį. Jei po prausimosi oda paraudo, tai ženklas, kad, greičiausiai, vanduo buvo per karštas. Taip pat būtinai po dušo odą palepinkite kūno kremu, aliejumi ar sviestu. Drėgna oda geriau sugeria priemones ir yra geriau sudrėkinama, taigi nepamirškite jos palepinti.