Makšties pienligė, dar kitaip vadinama, makšties kandidozė, yra itin dažnai moterims pasitaikantis makšties uždegimas. Tai nėra sunkiai pagydomas, bet nemalonus makšties sutrikimas. Yra skaičiuojama, kad tris moteris iš keturių, bent vieną kartą per gyvenimą ištinka ši bėda. Toliau daugiau apie pienligės priežastis, simptomus ir gydymą.

Kas sukelia makšties pienligę?

Pienligę sukelia mūsų aplinkoje itin paplitęs balkšvasis balkšvagrybis. Šių mikroorganizmų atrasti galima ir žmogaus organizme ir jį supančioje aplinkoje. Didelės dalies moterų makštyse galima atrasti šių mikroorganizmų. Taip pat, grybelį gali perduoti ir vyrai sueities metu, tačiau patiems vyrams šis grybelis infekcijos nesukelia.Infekcija gali atsirasti nusilpus imunitetui, arba po antibiotikų vartojimo. Taip pat, kintant hormonų fonui, menopauzės metu, arba pradėjus vartoti kontraceptines tabletes. Be to, padidinta infekcijos rizika atsiranda kartu su antsvoriu. Nėštumas dažnai paskatina pienligę – net 50% nėščiųjų kenčia dėl makšties pienligės.

Makšties pienligės požymiai ir simptomai

Makšties pienligės simptomai yra gana aiškūs ir tipiški, tad neturėtų būti sunku suprasti kada tai yra būtent ši infekcija.

 • Skaudančios ir niežtinčios lytinės lūpos.
 • Makšties išskyros. Dažniausiai išskyros būna bekvapės. Jos gali būti balkšvos arba labai baltos, gali būti tirštos, o gali būti ir skystos konsistencijos.
 • Skausmas sueities metu, kuris trukdo normaliai užsiimti lytiniais santykiais.
 • Gėlimo jausmas šlapinantis.

Kartais oda gali būti patinusi, paraudusi ir sutrūkinėjusi, dėl to gali atsirasti nedidelis makšties kraujavimas.

Pienligės gydymas ir prevencija

Norint išvengti šios nemalonios bėdos, iš pradžių pasirūpinkite infekcijos prevencija. Keli patarimai kaip tai padaryti:

 • Prauskitės tik su specialiai pritaikytu intymios higienos prausikliu. Nepritaikytas prausiklis neigiamai veikia jūsų makšties mikroflorą, ją išbalansuoja ir dėl to atsiranda uždegimas.
 • Vilkėkite tinkamą apatinį trikotažą. Leiskite odai kvėpuoti, nevilkėkite pernelyg ankštų apatinių. Taip pat, venkite sintetinių kelnaičių. Tokių kelnaičių dėvėjimas labai paskatina makšties kandidozę.
 • Tinkamai maitinkitės. Venkite nesveiko maisto, vartokite mažiau saldumynų.

Natūralių ar stebuklingų pienligės gydymo būdų nėra. Vaistininkas ir ginekologas gydymui rekomenduos tinkamus vaistus nuo grybelio. Jie gali būti įvairių formų: makšties kremas, žvakutės arba geriamos tabletės.

„Femilift“ lazerinė procedūra makšties pienligei gydyti

Mūsų „Ąžuolyno medicinos klinikoje ir SPA“ taikomas gydymas padeda spręsti daugybę intymių problemų, tame tarpe ir makšties pienligę. „Femilift“ procedūros metu naudojamas gamintojo „Alma“ lazeris padeda atkurti ir atnaujinti jūsų intymių vietų audinius. Lazerio spinduliai stimuliuoja audinių regeneraciją ir po gydymo atneša tokią naudą:

 • Pagerėja makšties mikrofloros balansas, dėl to sumažėja infekcijų ir uždegimų, tame tarpe ir makšties pienligės, rizika.
 • Makštis tampa stangresnė ir labiau elastinga, tai padidina malonumą sueities metu.
 • Sumažėja makšties sausumas, tad patirsite mažiau diskomforto lytinių santykių metu.
 • Procedūra padeda sumažinti šlapimo pratekėjimą, kuris sukelia daug nepatogumo užsiimant kasdiene veikla.

Taikoma procedūra yra nesudėtinga. Procedūra atliekama greitai, tad galit lengvai ją pritaikyti prie savo užimtos darbotvarkės. Rezultatas jaučiamas jau po pirmos procedūros, bet geriausiems rezultatams pasiekti, gydytoja ginekologė paskirs reikiamą procedūrų ciklą.

Daugiau apie procedūra galite išgirsti laidoje "Klauskite Daktaro" https://goo.gl/Ux1Jnh

Susisiekite su mūsų „Ąžuolyno medicinos klinikos ir SPA“ darbuotojais ir gaukite daugiau informacijos apie gydymą!

Kainoraštis:

Blogas

Šeimos gydytojo konsultacija
50 €