Lytinių lūpų dizainas apima lytines lūpas koreguojančias procedūras. Tačiau lytinių lūpų korekcija ne visada siekiama tik estetinių tikslų. Esant tam tikroms lytinių lūpų deformacijoms, moterims kyla nepatogumų ir kasdieniame gyvenime. Galime išskirti tris lytinių organų požymius, kurie gali vienaip ar kitaip paveikti moters gyvenimo kokybę: lytinių lūpų padidėjimas (hipertrofija), pigmentacija ir stangrumo, formos praradimas. 

Lytinių lūpų hipertrofija

Lytinių lūpų hipertrofija – paprastai tai mažųjų lytinių lūpų padidėjimas, išvešėjimas, kai jų nedengia didžiosios lytinės lūpos. Hipertrofija gali būti įgimta arba susiformuoti gyvenimo eigoje, pavyzdžiui, brendimo laikotarpiu, po gimdymo, menopauzės, kitų hormoninių pokyčių metu.

Didesnė ar mažesnė lytinių lūpų hipertrofija gali pasitaikyti daugeliui moterų. Jei moteris jaučiasi patogiai, korekcija nėra būtina, nebent siekiama estetiškai patrauklesnio vaizdo. Tačiau svarbi sąlyga – lytinių lūpų padidėjimas neturi kenkti gyvenimo kokybei.

Problemos, kurias gali sukelti lytinių lūpų padidėjimas:

  • Diskomfortas fizinio aktyvumo metu (važiuojant dviračiu, jodinėjant, mylintis ir pan.).
  • Padidėjusi infekcijų rizika, dėl sudėtingesnės higienos. Esant daugiau odos klosčių, sunkiau tinkamai apsiprausti.
  • Psichologinis ir fizinis diskomfortas vilkint aptemptus rūbus, maudymosi kostiumėlį.

Sprendimo būdai:

  • Operacija. Lytinių lūpų plastikos metu chirurginiu būdu pašalinamas lytinių lūpų perteklius, koreguojama jų forma, apimtis. Operacija paprastai atliekama bendrinėje nejautroje, o žaizdos susiuvamos tirpstančiais siūlais. Lytinių lūpų plastika yra paprasta operacija, po kurios galima važiuoti namo tą pačią ar kitą dieną. Gijimo laikotarpis trunka apie mėnesį.
  • Lazeris. Lytinių lūpų korekcija lazeriu yra saugesnis ir labiau sveikatą tausojantis būdas. Lazeris, šalindamas lytinių lūpų perteklių, iš karto koaguliuoja audinį, t. y. pridegina kraujagysles ir sustabdo kraujavimą. Procedūra atliekama su vietiniu nuskausminimu, o namo galima grįžti tą pačią dieną. Gijimo laikotarpis užtrunka iki pusantro mėnesio, kol visiškai iškrenta siūlai ir sugyja žaizdos.

Lytinių organų pigmentacija

Lytinių organų zonos oda paprastai būna tamsesnė ir savo spalva skiriasi nuo likusio žmogaus kūno. Tačiau dėl įvairių priežasčių oda tose vietose gali dar labiau patamsėti. Dažniausiai padidėjusi pigmentacija lytinių organų srityje pasireiškia dėl hormonų veiklos ir trinties, mechaninio poveikio. Pavyzdžiui, nėštumo metu ar vartojant geriamas kontraceptines priemones padidėja estrogeno lygis, kuris paskatina odos pigmentaciją. Spalvos pokyčius gali sukelti ir depiliacijos, įbrėžimai, sintetiniai, odą trinantys drabužiai, ar kiti veiksniai ploninantys epidermį (odos paviršinį sluoksnį).

Sprendimo būdas:

  • Lazeris. Lytinių organų zonų balinimas nėra būtinybė, tačiau ne visiems pigmentacija lytinių organų srityje yra estetiškai patraukli. Lazeris išskaido pigmentaciją į smulkias daleles ir taip pašviesina odą. Pigmentacijai pašalinti užtenka maždaug trijų procedūrų, darant mėnesio tarpą tarp procedūrų. Balinimas atliekamas su vietiniu nuskausminimu. Papildomai rekomenduojama naudoti balinamąjį kremą. Efektas išlieka visam laikui, tad pakartotinės procedūros dažniausiai nereikalingos. Lytinių organų zonų balinimas gali būti atliekamas ir vyrams.

Lytinių organų stangrumo, formos, apimties praradimas

Tiek lytinės lūpos, tiek makštis laikui bėgant gali prarasti stangrumą. Lytinės lūpos netenka savo putlios formos, sudrimba ir suglemba, o makštis, praradusi stangrumą, išplatėja. Formą praradusios lytinės lūpos kai kurioms moterims sukelia kompleksų, o makšties išplatėjimas gali pabloginti lytinių santykių kokybę. Tokius lytinių organų pokyčius dažniausiai paskatina gimdymas, menopauzė, natūralūs senėjimo procesai.

Sprendimo būdai:

  • Hialurono rūgšties užpildai. Užpildais susiaurinama makštis arba padidinama ir paputlinama lytinių lūpų apimtis, atstatoma forma. Procedūra neskausminga, o efektas išlieka iki 2 metų. Vėliau procedūrą reikėtų pakartoti. Hialurono rūgštis, derinant su kitais gydymo būdais, taip pat taikoma makšties sausumui (atrofijai) gydyti.
  • Radijo dažnis. Panašus putlinimo, patempimo efektas išgaunamas su „Indiba Deep Care“ radijo dažnio terapija. Monopoliarinis 448 kHz radijo dažnis skatina audinių atsinaujinimą, kolageno gamybą, sutvirtina ir patempia suglebusias vietas. Radijo dažnis taip pat mažina makšties išplatėjimą, gydo šlapimo nelaikymą, pogimdyminius randus (cezario, tarpvietės randus).

Atminkite, kad tinkamiausią korekcijos ir gydymo metodą parenka gydytojas ginekologas. Todėl kviečiame konsultuotis su mūsų klinikos akušere ginekologe, medicinos mokslų daktare Lina Čiaplinskiene, kuri padės išspręsti įvairias ginekologines problemas.

Kainoraštis:

Blogas

Šeimos gydytojo konsultacija
50 €