Beveik visais laikais putlios ir sultingos lūpos buvo moterų siekiamybė, tačiau ne taip seniai šiai svajonei išpildyti atsirado saugesnių, ilgalaikį poveikį suteikiančių būdų. Vienas iš jų – lūpų putlinimas hialurono rūgšties užpildais. Ką būtina žinoti apie šią procedūrą ir kokios naujausios tendencijos vyrauja, pasakoja medicinos mokslų daktarė, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Inga Guogienė.

Hialurono rūgšties užpildai – gundančioms lūpoms ir ne tik

Hialurono rūgšties užpildai – tai stabilizuotos hialurono rūgšties, gelinės konsistencijos preparatas, kuriuo koreguojamos lūpos, veido kontūrai, užpildomos raukšlės. Kartais klaidingai manoma, kad lūpos didinamos botulino toksino injekcijomis, arba kitaip vadinamu botoksu, tačiau reikėtų žinoti, kad botulino preparatai nėra skirti putlinti lūpoms.

Naujausios hialurono užpildų tendencijos – natūralumas ir dinamika

Kaip sėkmingai pavyks atlikti lūpų putlinimą, priklauso ne tik nuo gydytojo profesionalumo, bet ir nuo preparato. Hialurono užpildų pasiūla rinkoje didelė, nuolat kuriamos naujos formulės, kurios būtų saugios, ilgalaikės ir suteiktų natūralius rezultatus. Tokias tendencijas teigė pastebėjusi gydytoja Inga Guogienė, kuri neseniai dalyvavo IMCAS (International Master Course on Aging Science) kongrese.

,,Dabar yra naujausios tendencijos, kad preparatas būtų kuo minkštesnis, dinamiškesnis, nekeistų žmogaus šypsenos, mimikos, taip pat nesiguzuotų, neleistų formuotis granuliomoms. Toks yra „Teoxane“ šveicarų kompanijos ,,Teosyal® RHA Kiss“ preparatas. Tai dinaminis hialurono rūgšties užpildas, suteikiantis lūpoms raudonio, nejuntamas, o galutinis rezultatas – natūralus, nėra hiperkorekcijos. IMCAS kongrese apie „Teoxane“ produktus labai teigiamai atsiliepė tiek JAV, tiek Europos specialistai. Tai viena iš lyderiaujančių kompanijų, su kurios hialurono užpildais dirbu ir Ąžuolyno klinikoje“, – pasakoja dr. Inga Guogienė.

Ar lūpų putlinimas hialuronu yra saugi procedūra?

Hialurono rūgštis gaminasi ir žmogaus organizme, todėl daugelis gerai ją toleruoja, o, praėjus tam tikram laikui, organizmas natūraliai suskaido lūpose ar kitoje veido srityje suleistą užpildą. Tačiau procedūros saugumas priklauso ne tik nuo preparato, bet ir procedūrą atliekančio specialisto. Lūpų putlinimas hialurono užpildais yra saugi procedūra, jei ją atlieka išmanantis specialistas.

,,Lietuvoje injekcines procedūras gali atlikti tik kvalifikuoti gydytojai. Paprastai tai būna plastikos, veido žandikaulio chirurgai ir dermatologai. Šiai procedūrai atlikti reikalingos itin geros anatominės žinios, todėl nesididinkite lūpų kosmetologijos kabinete. Tokiais atvejais kyla rizika, kad hialurono užpildas bus suleistas į kraujagyslę, o rezultatas – nekokybiškas, darkantis jūsų veido bruožus. Užpildą galima išdrenuoti hialuronidaze, specialiu preparatu skaidančiu hialuroną, tačiau geriausia, kai lūpos iš karto pakoreguojamos tinkamai“, – perspėja plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Lūpų putlinimo nauda – didesnė, nei manote

Be to, kad po procedūros lūpos atrodo putlesnės, sultingesnės ir didesnės, galima paminėti ir kitus pliusus:

  • Lūpų putlinimas labai atjaunina vyresnes moteris.
  • Sumažėja raukšlelės aplink lūpas, pakyla pasvirę lūpų kampučiai.
  • Paryškinami lūpų kontūrai, suteikiama ryškesnė forma.
  • Lūpos ilgiau išlieka jaunesnės, nei niekada nesuleidus hialurono rūgšties.
  • Lūpos atrodo sudrėkintos, raudonesnės, pagerinama jų tekstūra.

,,Ančiuko“ lūpos – neprofesionalumo ženklas

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja dr. Inga Guogienė išskiria dvi priežastis, kada gaunamos ,,ančiuko“ lūpos: kai parenkamas netinkamas produktas, pavyzdžiui, į lūpas suleidžiamas skruostams skirtas preparatas, arba, kai panaudojama netinkama technika. Išeitis? Pasirinkti tinkamą specialistą! ,,Ančiuko“ lūpos yra neprofesionalumo ženklas, o savo darbą išmanantis specialistas paputlins lūpas taip, kad būtų sukurtas harmoningas vaizdas.

O galbūt jums lūpų putlinimas – net nereikalingas?

,,Lūpų putlinimą atlieku toms moterims, kurioms jis reikalingas, kad nebūtų hiperkorekcijos. Jei lūpos iš prigimties yra putlios, gražios formos ir neturi jokių trūkumų, korekcija nereikalinga. Atlikdama lūpų putlinimą, ar bet kokią kitą injekcinę procedūrą, visada laikausi estetikos, etikos ir harmonijos principų“, – teigia gydytoja.

Lūpų putlinimo rezultatai – ko tikėtis?

Anot dr. Ingos Guogienės, efekto trukmė priklauso nuo preparato ir individualių organizmo savybių. Pavyzdžiui, jei organizmas bus linkęs greitai skaidyti hialuroną, efektas gali trukti ir trumpiau. Vis dėlto paprastai putlesnėmis lūpomis galite džiaugtis maždaug 6–12 mėn.

Taip pat reikėtų iš anksto įvertinti tai, kad iškart po procedūros lūpos neatrodo idealiai:  jos gali būti patinusios, paraudusios, tačiau po kelių dienų, dviejų savaičių intervale, šie požymiai pranyksta. Kartais, pažeidus kraujagyslę, gali atsirasti kraujosruvos, kurių nelieka po kelių dienų ar savaitės.

Kitas moteris kamuojantis klausimas: ar užtenka tik vienos procedūros putlioms lūpoms pasiekti? Gydytoja siauroms ar asimetriškoms lūpoms rekomenduoja procedūrą kartoti, kad būtų išgautas gražesnis ir dailesnis rezultatas. Vienos procedūros ne visada pakanka, todėl svarbu nesibaiminti ir pakartoti procedūrą tol, kol tenkins rezultatas.

Ar procedūra skausminga?

Lūpos yra jautri vieta, todėl daugelis baiminasi skausmo. Tik ar procedūra tikrai tokia skausminga?

,,Procedūros metu juntamą diskomfortą sumažina pačiuose preparatuose esantis lidokainas, kuris taip pat naudojamas išoriniam odos nuskausminimui, todėl labai bijoti procedūros nereikėtų“, – teigia plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja dr. Inga Guogienė.

Lūpų putlinimo procedūros aprašymą rasite čia: https://bit.ly/39u8fwx