Ar žinojote, kad su celiulitu susiduria 98 % moterų? Taigi celiulitas moterims yra gerai žinomas ir pažįstamas. Tik pas vienas jis išreikštas mažiau, o pas kitas – daugiau. Kebliausias klausimas turbūt yra kaip jį įveikti? Deja, celiulitas nėra išgydomas ar panaikinamas visam gyvenimui. Vis dėlto, imantis efektyvių priemonių, jį galima padaryti beveik nepastebimu.  

Celiulitas – kas tai yra?

Kaip atrodo celiulitas, žinome: nelygi, gruoblėta, suglebusi oda. Dėl savo tekstūros prilyginama apelsino žievelei. Tačiau ,,apelsino žievelė“ – tik vidinių procesų atspindys. Vaizdas, kurį dažniausiai matome ant kojų ir sėdmenų, yra sukeltas odos riebalinio audinio pokyčių. Poodiniame riebaliniame audinyje dėl uždegimo ar kitų priežasčių padidėja riebalų ląstelės. Jungiamasis audinys neatlaiko išvešėjusių ląstelių spaudimo, šios prasiveržia ir iškraipo odos paviršių. Sutrikusi kraujotaka ir limfotaka, paskatina skysčių kaupimą (edemą), dėl ko būklė tik dar labiau komplikuojasi.

Celiulito stadijos:

 • 1-oji stadija: oda pakitusi nedaug, pastebimos riebalų sankaupos ant kojų, sėdmenų, juosmens.
 • 2-oji stadija: suspaudus odą ar braukiant iš apačios į viršų, matomi nelygumai.
 • 3-oji stadija: oda tampa panaši į apelsino žievelę.
 • 4-oji stadija: ant odos ryškiai matomi guzai, kauburėliai, nelygumai. Oda suplonėja, kai kuriais atvejais gali būti juntamas skausmas.

Kas lemia celiulito atsiradimą?

Celiulito priežastys nėra tiksliai žinomos. Manoma, kad celiulitas kyla dėl vietinio riebalinių sankaupų uždegimo, kurį papildo skysčių kaupimas (edema) ir jungiamojo audinio sukietėjimas (fibrozė). Uždegimo teorija nėra iki galo patvirtinta, tačiau gana tiksliai žinoma, kokie veiksniai daro įtaką celiulito atsiradimui:

 • Hormonai. Pastebima, kad estrogeno padidėjimas skatina celiulito atsiradimą ir ryškėjimą. Kadangi moterys šio hormono ir riebalinio audinio turi daugiau, susidaro palankios sąlygos susidaryti celiulitui.
 • Genetika. Jei jūsų mama turi celiulitą, tikėtina, kad jis pasireikš ir jums.
 • Padidėjęs svoris. Nors nuo celiulito kenčia ir lieknos, sportiškos moterys, tačiau antsvorio turinčioms moterims celiulitas pasireiškia dažniau ir ryškiau.
 • Fizinio aktyvumo stoka. Sportas gerina kraujotaką, dėl ko mažiau kaupiasi skysčiai ir riebalai. Aktyvi fizinė veikla šimtu procentų neapsaugo nuo celiulito, tačiau judėjimas užtikrina, kad ,,apelsino žievelė“ bus neryški.
 • Kitos priežastys: nuolatinis stresas, dietos, kurių metu netenkama daug svorio, žalingi įpročiai ir t. t.

Kaip atsikratyti celiulito?

Siekiant sumažinti celiulito žymes, reiktų pradėti nuo rizikos veiksnių pašalinimo: daugiau sportuoti, sveikiau maitintis, atsisakyti žalingų įpročių ir pan. Tačiau jei norite celiulitą padaryti kuo mažiau matomą ar net nepastebimą, rinkitės kompleksinį gydymą, t. y. taikykite ne tik sveikos gyvensenos principus, bet ir procedūras.

Štai šešios procedūros, kurios padės įveikti celiulitą:

 1. Mezoterapija

Mezoterapija taikoma ne tik veidui, plaukams, bet ir kūnui. Netikėta? Mezoterapijos principas – veikliųjų medžiagų suleidimas į poodinius sluoksnius, todėl procedūra gali būti naudinga ir kūno odai. Naudojant skirtingus preparatus, galima įveikti skirtingas problemas. Viena iš jų – celiulitas. Suleidžiant tam tikras medžiagas, paskatinama kolageno ir elastino gamyba (sutvirtinamas jungiamasis audinys), stabdomas celiulito progresas, stangrinama oda, gerinama jos tekstūra ir išvaizda.

Paslaugos aprašymą rasite čia: Kūno mezoterapija

 1. Limfodrenažinis masažas

Esant celiulitui, labai svarbu pagerinti limfotaką. Limfos tekėjimas sutrinka, kai baltymai ir toksinai apgaubia ląsteles, dėl ko jų judėjimas tampa sunkesnis ir lėtesnis. Limfodrenažinis masažas pagerina kraujotaką ir limfos apytaką, sumažina celiulitą, tonizuoja ir sutvirtina kūną. Procedūra atliekama kūną apvelkant specialiu kostiumu, kuris spaudžia atitinkamas kūno dalis. Šis kostiumo spaudimas ir išjudina limfos sankaupas, dėl ko sumažėja celiulitas.

Paslaugos aprašymą rasite čia: Limfodrenažinis masažas

 1. Kūno įvyniojimai

Kūno įvyniojimas – tai procedūra, kai aplink visą kūną ar tam tikras jo dalis kartu su kosmetine priemone apvyniojama plėvelė, folija ar elastinis tvarstis. Šis metodas ne tik gerina odos išvaizdą, bet ir stimuliuoja gilesnius organizmo procesus: kraujo ir limfos mikrocirkuliaciją, medžiagų apykaitą, toksinų šalinimą, riebalų skaidymą, atpalaiduoja raumenis.

Paslaugos aprašymą rasite čia: Kūno įvyniojimai

 1. Radijo dažnis

Celiulito gydymas radijo dažnio terapija, taikant inovatyvią INDIBA® Deep Care metodiką, padės  susigrąžinti lygią, stangrią ir be „apelsino žievelės“ odą. INDIBA® Deep Care skleidžia monopoliarinį 448 kHz radijo dažnį, skaido celiulito riebalines ląsteles.  Radijo dažnis taip pat skatina kolageno gamybą, gerina limfos apytaką, audinių detoksikaciją. Rezultatas – sutvirtėjusi, stangresnė ir lygesnė oda.

Paslaugos aprašymą rasite čia: Celiulito gydymas su Indiba radijo dažnio aparatu

 1. „Robolex“ aparatinė procedūra

 „Robolex“ aparatinė procedūra naikina celiulito žymes, stangrina odą, modeliuoja kūną ir dailina linijas. „Robolex“ metodika remiasi keturiomis technologijomis: žemo dažnio ultragarsu, radijo dažniu, žemo intensyvumo lazeriu ir vakuumu. Toks junginys stimuliuoja limfos tekėjimą, kraujotaką, kolageno gamybą, audinių detoksikaciją ir kavitaciją (riebalų destrukciją). Dėl sukeliamos kavitacijos ne tik veiksmingai gydomas celiulitas, bet ir mažinamos apimtys.

Paslaugos aprašymą rasite čia: Celiulito gydymas ir odos stangrinimas „Robolex“ aparatu

 1. HIFU nechirurginis odos patempimas ultragarsu

HIFU ultragarsinė procedūra yra revoliucinis metodas siekiant atjauninti, sustangrinti, patempti odą. HIFU taikomas tiek veido, tiek kūno estetinėms problemoms spręsti. Atliekant procedūrą kūnui, HIFU ultragarsas prasiskverbia iki 13 mm ir sukelia riebalų destrukciją. Taip aptirpsta papildomi kilogramai, o paskatinta kolageno gamyba, kuri intensyviai vyksta net iki 6 mėnesių, sutvirtina ir sustangrina odą, smarkiai sumažina celiulito žymes. Aukšti rezultatai pasiekiami vos po vienos ar kelių procedūrų.

Paslaugos aprašymą rasite čia: HIFU nechirurginis odos patempimas ultragarsu

Kainoraštis:

Blogas

Šeimos gydytojo konsultacija
50 €