Orai šyla ir tai tegul neša jums tik džiugias emocijas ir pakilią nuotaiką, o nemalonias gausaus prakaitavimo sukeltas problemas galite tiesiog pamišti. Daugiau visai nebūtina jaustis droviai ir nejaukiai, baimintis aukščiau pakelti rankas ar rinktis tamsių spalvų drabužius, nes atsakymas čia pat - botulino injekcijos gausaus prakaitavimo sustabdymui.  

 

Kada prakaitavimas tampa problema?

Prakaitavimas – natūrali organizmo reakcija, skirta kūno vidaus temperatūrai reguliuoti. Ant odos išsiskiriantis prakaitas aušina organizmą. Prakaitą gamina milijonai prakaito liaukų, esančių beveik viso kūno odos paviršiuje. Normalu, kai prakaituojame tada, kai yra šilta, užsiimame fizine veikla, karščiuojame, esame supykę ar išsigandę.

Gausus prakaitavimas (hiperhidrozė) tampa problema, kai daug prakaituojama ilsintis, nesant aukštai aplinkos temepratūrai, kai prieš sveikinantį ranko paspaudimą nuo delno tenka valyti prakaitą, dieną dažnai braukiate prakaitą nuo kaktos, prakaitavimas kelia nepatogumų darbe - reikia rinktis tamsių spalvų drabužius ar dėvėti švarkelius tik tam, kad paslėpti prakaito dėmes. Jei gausiai prakaituojate gali būti, kad išsivystė hiperhidrozė, taip vadinamas padidėjęs prakaitavimas.

 

Kaip botulino toksinas stabdo gausų prakaitavimą?

Botulino toksinas yra anaerobinių bakterijų (Clostridium botulinum) sintetinamas neurotoksinas, kuris sutrikdo nervinio impulso perdavimą. Botulinas slopina į prakaito liauką peruodamus nervinius impulsus, todėl prakaito liaukos nustoja funkcionuoti ir neišskiria prakaito. Pasibaigus botulino poveikiui prakaito liaukų veikla pilnai atsistato.

Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad per didelio pažastų, delnų, pėdų prakaitavimo gydymas botulino toksinu yra veiksmingas ir ir efektyvus. Botulino injekcijos prakaitavimą pažastyse sumažina 82-87 proc. Pirmuosius rezultatus pastebėsite praėjus 2-4 dienoms po gydymo. Prakaitavimas sustabdomas maždaug 6-8 mėnesiams, nors priklausomai nuo fiziologinių organizmų ypatumų, tai gali trukti ir 12-14 mėnesius. Publikuotų klinikinių tyrimų duomenimis, praėjus šiam laikotarpiui, botulino injekcijas prakaitavimo stabdymui galima pakartoti.

 

Ar gausaus prakaitavimo gydymas botulinu yra saugus?

Nereikėtų baimintis, kad botulino toksinas gali pakenkti, nes procedūrą atlieka kvalifikuotas gydytojas. Be to, botulino toksinas įšvirkščiamas tik į poodinį sluoksnį, kuriame išsidėsčiusios prakaito liaukos, ir veikia tik toje vietoje. Procedūros metu toksinas nepatenka nei į kraujotaką, nei į virškinamąjį traktą, todėl nesukelia jokių neigiamų pašalinių įprastines organizmo funkcijas trikdančių poveikių.

Prakaitavimas yra pagrindinis žmogaus kūno termoreguliacijos būdas, apsaugantis nuo perkaitimo, tačiau pažastyse yra mažiau nei 2 proc. visų žmogaus prakaito liaukų, todėl visiškai nereikėtų baimintis, kad sustabdžius šių prakaito liaukų veiklą, kūno termoreguliacijos funkcija bus sutrikdyta. Dėl tos pačios priežasties visiškai nepagrįsti ir nuogastavimai, kad botulino injekcijos pažastų srityje padidins prakaitavimą per prakaito liaukas, išsidėsčiusias kitose srityse.

 

Norėtum išmėginti botulino injekcijas gausiam prakaitavimui mažinti?

Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo gydytojo konsultacijos, nes prakaitavimą gali sukelti įvairios priežastys. Taip vadinamąjį pirminį prakaitavimą sukelia pernelyg aktyvi prakaito liaukų veikla. Moteris gausus prakaitavimas gali varginti klimakteriniu laikotarpiu. Jis taip pat gali pasireikšti įvairaus amžiaus nervingiems, jautriems, nuolat stresą patiriantiems žmonėms. Šiuo atveju, toks modernus gydymo metodas kaip botulino injekcijos gali būti labai veiksmingas.

Kartais prakaituoti pradedama daugiau nei įprastai, o prakaitavimą gali lydėti karščiavimas, krūtinės skausmas, dusulys, greitas širdies plakimas, svorio mažėjimas. Tai gali signalizuoti apie onkologines, infekcines ar endokrinines ligas. Todėl esant pagrindo manyti, kad gausus prakaitavimas yra ligos simptomas, būtina diagnozuoti ir gydyti patį susirgimą. Šiais atvejais botulino injekcijos gali veiksmingai mažinti prakaitavimo simptomus.

 

Procedūros eiga

Procedūrą atlieka kvalifikuotas gydytojas. Procedūra saugi ir paprasta, o po jos nereikalinga jokia ypatinga jūsų darbinę veiklą ar laisvalaikį ribojanti priežiūra, tačiau procedūros dieną rekomenduotina vengti kaitintis saunoje ar užsiimti prakaitavimą sukeliančia intensyvia fizine veikla.

Procedūros vieta dezinfekuojama, jums pageidaujant galima atlikti ir anestetinio (skausmą mažinančio) gelio aplikaciją. Į poodinį pažastų sluoksnį labai plona adata, maždaug kas 2 centimetrus įšvirkčiamas botulino toksinas. Vidutiniškai vienos pažasties srityje atliekama 10-15 labai mažos dozės injekcijų. Procedūra abiejų pažastų srityje trunka maždaug pusvalandį.

 

Kontraindikacijos

Procedūros nerekomenduotina atlikti

- jaunesniems nei 18 metų asmenims

- esant alergijai botulinui ar odos infekcijai injekcijų vietoje

Konsultacijos metu būtinai informuokite gydytoją, jeigu sergate raumenų ir nervų ligomis, jeigu jums buvo atliktos botulino procedūros, turite kraujavimo problemų, planuojate chirurginę operaciją, esante nėščia arba maitinate krūtimi.

 

Daugiau apie procedūrą bei kainas >