Ar žinote, kad galvos skausmą, antsvorį, odos ir virškinimo problemas, galvos ir kitus skausmus gali sukelti maisto netoleravimas? Atlikę "ImuPro" kraujo tyrimą sužinosite, kurie maisto produktai jums sukelia šiuos sutrikimus, o atsižvelgiant į dietologo rekomendacijas pakeitę mitybą galėsite pelengvinti šių sutrikimų simptomus ar jų visiškai atsikratyti. Pagal kraujo tyrimo rezultatus rekomenduoti mitybos pakeitimai gali jus maloniai nustebinti - vėl galėsite džiaugtis gera sveikata ir puikia bendra savijauta. Būkite žvalūs ir energingi.

 

Kada rekomenduotina atlikti maisto netoleravimo tyrimą?

  • Virškinimo sutrikimai (viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, pykinimas, dirgliosios žarnos sindromas, Krono liga)
  • Lėtinis skausmas (galvos skausmas, migrena, fibromialgija)
  • Svorio problemos (viršsvoris, nutukimas, svorio netekimas)
  • Odos problemos (atopinis dermatitas, egzema, aknė, žvynelinė)
  • Su nervų sistema susiję negalavimai (nerimas, depresija, lėtinis nuovargis)
  • Kvėpavimo sistemos sutrikimai (astma, lėtine sloga, sinusitas)
  • Judėjimo sistemos problemos (sąnarių skausmai, artritas, raumenų spazmai)

Jeigu vargina šie simptomai - nedelskite ir užsirašykite gydytojo dietologo konsultacijai bei atlikite individualų "ImuPro" maisto netoleravimo tyrimą. Tai medicininis tyrimas, kuriuo tiriant kraują nustatomi su maisto netoleravimu susiję antikūnai imunoglobulinai G (IgG). Šis tyrimas yra pirmasis žingsnis, siekiant išsiaiškinti, ar jus varginančios problemos nėra susijusios su maistu.

 

Maisto netoleravimas. Kas tai?

Maisto netoleravimas yra neigiama organizmo reakcija į maisto produktus. Jis pasireiškia lėtiniais, užslėptais, uždegiminiais ir imuniniais sutrikimais. Sveiko žmogaus žarnynas apsaugo, kad į kraujotaką nepatektų organizmui kenksmingos ir nereikalingos medžiagos. Tačiau dėl ligų ir įvairių uždegimų žarnyno pralaidumas gali padidėti ir tuomet į organizmą patenka didesnės nesuvirškinto maisto dalelės. Į jas iš karto sureaguoja imuninė sitema ir pradeda prieš gaminti daugiau imuninės sistemos baltymo imunoglobulino G (IgG). Šis baltymas jungiasi su nesuvirškinto maisto dalelėmis ir įvairiuose organuose sukelia imunines reakcijas dėl kurių gaminasi įvairios nepageidaujamus stimptomus sukeliančios medžiagos.

 

Alergija ar netoleravimas?

Maisto alergijos nereikėtų klaidingai tapatinti su alergija tam tikriems maisto produktams. Maisto netoleravimas yra padidėjęs organizmo jautrumas tam tikriems produktams. Toks jautrumas gali būti dviejų rūšių - imunologinis (kai organizme susidaro imuniniai neigiamus simptomus sukeliantys kompleksai) arba neimunologinis (kai produktai nėra suvirškinami dėl reikiamų fermentų stokos).

Imuninė sistema dalyvauja tiek pasireškiant aglerginių reakcijų, tiek maisto netoleravimo požymiams. Tačiau alergijų atveju dalyvauja tokie imuninės sistemos komponentai kaip imunoglobulinai E, o maisto netolgeravimo atveju - imunoglobulinai G. Supaprastintai būtų galima sakyti, kad maisto netoleravimas yra lėto tipo alergija kuriam nors maisto produktui.

Dar vienas maisto alergijos ir maisto netoleravimo skirtumas yra tas, kad alergija pasireiškia greitai ir gali sukelti ūmines reakcijas, o maisto netoleravimo simptomus pajusime tik po kelių dienų.

 

Kaip nustatomas maisto netoleravimas?

Maisto netoleravimas nustatomas atliekant kraujo tyrimą, kuriame nustatomi Imunoglobulinai G (IgG) kraujyje konkretiems maisto produktams. "ImuPro" tyrimui imamas veninis kraujas. Prieš kraujo tyrimą nebūtina specialiai pasiruošti, galima valgyti, gerti, naudoti medikamentus. Tai neturi įtakos tyrimo rezultatams.  Šį tyrimą taip pat galima atlikti vaikams nuo 2 metų. Jaunesniems vaikams tyrimo atlikimas nėra tikslingas, nes jų kraujyje dar yra likę antikūnų iš motinos organizmo, neštumo metu patekusių per placentą ar per motinos pieną.

 

Kokių maisto produktų netoleravimą galima išsitirti?

"ImuPro Screen" – individualus tyrimas, sudarytas iš 22 maisto produktų. Tai paprastas ir greitas būdas sužinoti, ar jūsų organizmas netoleruoja kurio nors maisto produkto. "ImuPro Basic" gali atskleisti, kaip jūsų organizmas reaguoja į 90 pačių svarbiausių maisto produktų (įprastas mėsos rūšis, daržoves, vaisius, grūdus ir kt. Pasirinkę "ImuPro Complete" tyrimą, sužinosite ar toleruojate net tik pačius svarbiausius maisto produktus, bet ir egzotinius produktus bei daugelį prieskonių, kavą, arbatą, vyną, tirštiklius, saldiklius ir koncervantus. Tyrimo metu bus nustatyta jūsų organizmo reakcija net į 270 maisto produktų."ImuPro Basic" ir "ImuPro Complete" tyrimų atsakymuose pateikiamos nustatytų specifinių IgG antikūnų kiekių skaitinės reikšmės, bei maisto produktų reakcijų stiprumas skirstomas į „nepadidėjęs“, „padidėjęs“, „stipriai padidėjęs“.

Kuo stipresnė reakcija, tuo daugiau antikūnų gaminasi jūsų organizme pavartojus konkretaus produkto. Nuo reakcijos stiprumo priklauso, ar konkretaus maisto produkto reikėtų atsisakyti visiškai ar jį vartoti rečiau.

Sužinoję kraujo tyrimo rezultatus, galėsite tinkamai pakeisti mitybą. Taip pat bus pateiktos ir gydytojo dietologo rekomendacijos. Tiek tyrimo rezultatus, tiek mitybos rekomendacijas galėsite aptarti atvykę į gydytojo dietologo konsultaciją.