Išsiplėtusios kojų venos, kojų tinimas, skausmas, nuovargis – tai simptomai, kuriais apdovanoja venų varikozė. Negydoma liga gali rimtai sutrikdyti sveikatą, todėl nereiktų į ją numoti ranka. Šiuo metu kraujagyslių patologijai gydyti yra ne vienas pažangus būdas, vienas iš jų – lazerinė flebektomija, arba venų operacija lazeriu. Operacijos metu naudojant specialų šviesolaidį įkaitinama vena ir uždaroma.

Procedūrą atlieka kraujagyslių chirurgas dr. Paulius Mocevičius. Lazerinei venų operacijai TLK (teritorinių ligonių kasos) kompensacija netaikoma.

Kuo skiriasi radialinis nuo tulpinio šviesolaidžio?

Lazerinė flebektomija atliekama su dviejų tipų lazeriais: radialiniu (žiediniu) arba tulpiniu. Kuo jie skiriasi? Radialinio ir tulpinio šviesolaidžio spinduliai krenta skirtingais kampais. Radialinis šviesolaidis skleidžia spindulius žiedu, o tulpinis – tiesiai, panašiai kaip važiuojant automobiliu priekinių lempų šviesa krenta ant kelio. Šis skirtumas lemia tai, kad po lazerio operacijos su tulpiniu šviesolaidžiu dažniau pastebimos kraujosruvos.

Kitas skirtumas yra labiau metodinis: radialiniu šviesolaidžiu galima veną uždaryti nuo pat jos pažeidimo pradžios, o atliekant operaciją su tulpiniu šviesolaidžiu reikia nuo giluminės venos atitraukti mažiau kaip 2 cm, kad lazerio spindulys ją uždarytų. Taigi po operacijos tulpiniu šviesolaidžiu išlieka truputį didesnė tikimybė, kad venų varikozė atsinaujins. Vis dėlto skirtumai tarp šių dviejų šviesolaidžių nėra tokie ypatingai dideli ir operacija abiem atvejais gali būti sėkminga.

Operacijos nauda

  • Venų operacija lazeriu tinkama įvairaus amžiaus asmenims ir gali būti atlikta tiek ligai esant ankstyvoje stadijoje, tiek jai pažengus.
  • Lazerinė flebektomija yra efektyvi, saugi ir higieniška procedūra, nes šalinama tik pažeista venos dalis, naudojant vienkartinius šviesolaidžius.
  • Atsistatymo laikotarpis yra trumpas, neskausmingas, pacientas gali greitai grįžti į įprastą dienotvarkę. Lazerinė flebektomija yra mažiau traumuojanti nei chirurginė venų operacija.

Kam gali būti atliekama ši operacija?

Procedūra atliekama asmenims, kuriems diagnozuota venų varikozė. 95 % pacientų lazerinė venų operacija galima, tačiau geriausią ir tinkamiausią gydymą parenka gydytojas. 

Kam netinkama ši operacija?

Ar gydymas lazeriu jums galimas, sprendžia gydytojas, atsižvelgęs į situaciją.

Operacijos eiga 

1. Prieš gydymą lazeriu būtina konsultacija su gydytoju, kuris atliks ultragarsinius ar paskirs kitus reikalingus tyrimus.

2. Prieš operaciją atliekama vietinė nejautra.

3. Gydytojas į pažeistą veną įveda lazerio šviesolaidį, per kurį teka lazerinė energija. Prietaisas įvedamas iki pakinklio arba kirkšnies, priklausomai nuo to, kuri poodinė vena pažeista – didžioji ar mažoji. Lazerio energija veikia vidaus venos sieneles, jas kaitina ir traukiant atgal prietaisą, vena uždaroma. Operacija atliekama echoskopo kontrolėje, todėl gydymas būna tikslesnis ir kokybiškesnis.

4. Po operacijos gali atsirasti kraujosruvos. Kai kuriais atvejais gali būti rekomenduojama kompresinė terapija. Tikslesnę informaciją, kaip save prižiūrėti po procedūros, pateikia gydytojas.

 Kainoraštis:

Angiochirurgija

Vienos kojos / rankos venų echoskopija
24 €
Kraujagyslių dvigubas skenavimas (brachiocefalinės arterijos)
55 €
Kraujagyslių dvigubas skenavimas (kojų venos)
30-40 €
Kraujagyslių dvigubas skenavimas (rankų arterijos)
55 €
Kraujagyslių dvigubas skenavimas (rankų venos)
55 €
Kraujagyslių transkranijinis dvigubas skenavimas
55 €
Kraujagyslių dvigubas skenavimas (kojų arterijos)
55 €
Kaklo kraujagyslių echoskopija
39 €