Viena dažniausių odos problemų – aknė, arba paprastieji spuogai (acne vulgaris). Spuogai ant veido ir paauglystė dažnai žengia kartu, tačiau kartais aknė neapleidžia ir suaugusiųjų. Aknė kamuoja ir pasiekusius brandesnį amžių, ypač, jei paauglystės metais ji nebuvo gydoma, galvojant, kad savaime praeis. Aknės gydymas nėra itin paprastas – tai lėtinė uždegiminė odos liga, reikalaujanti kruopštaus gydymo. Aknės gydymas lazeriu – tai inovatyvus ir ypač veiksmingas būdas siekiant įveikti aknę.

Aknei gydyti naudojamas vienas pažangiausių lazerių – SOLRAY. Lazeris skleidžia 640 nm spindulius, kurie geriausiai veikia uždegimines aknės vietas, nepažeisdami aplinkinių audinių. Uždegimo židinyje sutrinka kraujo apytaka, sumažėja riebalinių liaukų aktyvumas, odos raudonis, todėl oda sveiksta, lygėja ir gražėja.

Tačiau atminkite, kad geriausią aknės gydymo metodą parenka gydytojas. Mūsų klinikoje dėl aknės ir kitų odos problemų galite konsultuotis su medicinos mokslų daktare, gydytoja dermatovenerologe Gintare Linkevičiūte.

Procedūros nauda

 • Sumažėja spuogų kiekis, odos uždegimas, raudonumas, pagerėja odos būklė ir tekstūra, oda tampa sveikesnė ir lygesnė.
 • Tai ypatingai veiksminga priemonė gydant aknę, ypač derinant su kitais gydymo metodais. Taip rezultatai pasiekiami daug greičiau, nei taikant monoterapiją (tik vieną gydymo būdą).
 • Sumažėja kompleksai dėl išvaizdos, pagerėja ne tik estetinis vaizdas, bet ir psichologinė būklė, labiau pasitikima savimi.

Kam tinkama ši procedūra?

Procedūra tinkama įvairaus amžiaus vyrams ir moterims, kuriems nustatyta aknė.

Kam netinkama ši procedūra?

 • Vartojantiems „Roaccutane“ vaistus.
 • Turintiems pūslelinę (herpes virusas).
 • Gydomoje vietoje esant žaizdoms, infekcijai.
 • Ar procedūra jums tinkama, tiksliau sprendžia gydytojas.

Procedūros eiga

 1. Prieš ir po procedūros 4 savaites reiktų vengti atvirų saulės spindulių, soliariumų, fotosensibilizuojančių vaistų (skatinančių jautrumą šviesai) vartojimo, parą laiko kosmetikos naudojimo (po procedūros).

 2. Prieš procedūrą oda nuvaloma, paruošiama gydymui lazeriu.

 3. Procedūros metu gydytojas lazerio spindulius nutaiko tiesiai į aknės uždegiminį židinį. Aknės gydymas lazeriu nėra labai skausmingas, o dėl įdiegtos šaldymo sistemos diskomfortas dar mažiau juntamas.

 4. Po procedūros gali atsirasti šašelių, retesniais atvejais – randelių, odos įtrūkimų. Gali būti matomas paraudimas ar patinimas, kuris praeina po maždaug dviejų dienų.

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Procedūrų skaičius priklauso nuo aknės formos ir sunkumo laipsnio, tačiau paprastai skiriami 4–8 seansai.

Procedūros trukmė

Apie 15–30 min.

Kainoraštis:

Aknės (spuogų) gydymas lazeriu

Aknės gydymas nugaros srityje
75–295 €
Aknės gydymas pažastų srityje
175–295 €
Aknės gydymas kaklo ir dekoltė srityje
75–155 €